Nový Spark
venku od 1. července
Videorozhovor CRADLE OF FILTH: „Dani a pivo? Spíš červené víno“

Videorozhovor CRADLE OF FILTH: „Dani a pivo? Spíš červené víno“

Metalshop TV podnikl rozhovor s jedním ze dvou domácích borců v CRADLE OF FILTH Markem „Ashokem“ Šmerdou. Řeč byla o hraní i cestování po Spojených státech, problémech při nahrávání aktuálního alba „Existence is Futile“ i vztahu s Danim Filthem.

Nové album CRADLE OF FILTH i další nahrávky a merch pořídíte v našem Sparkshopu

Krátce před uskutečněním rozhovoru se CRADLE OF FILTH vrátili z turné po USA. „Oproti dřívějším rokům bylo turné kvůli koronavirovým restrikcím o dost jiné. Každý stát i každý klub, kde jsme hráli, měl trochu jiné podmínky. Podařilo se nám ale dokončit všechny koncerty, což se příliš evropským a ani americkým skupinám nepovedlo, hodně jich muselo skončit předčasně. My jsme měli štěstí,“ vypočítává Ashok.

Muzikant, který v CRADLE OF FILTH funguje už od roku 2014, vylíčil i složitosti spojené s nahráváním „Existence is Futile“. „Materiál jsme začali skládat během roku 2019. Hodně se koncertovalo, takže k souvislejší práci jsme se dostali až na konci roku. Nahrávání vypuklo v únoru nebo březnu 2020. Martin (druhý Čech v sestavě Martin „Marthus“ Škaroupka, pozn. redaktora) stihnul nahrát bicí, já měl přijít na řadu po něm. Jenže přišel lockdown, a tak jsem se dostal k nahrávání až jako poslední. V mezeře v srpnu 2020 jsem odletěl natáčet do Anglie a pak se to u nás zase zavřelo. Původně mělo album vyjít už v roce 2020, ale kvůli lockdownu jsme stejně jako mnoho dalších kapel release odložili, jelikož jsme nechtěli vydávat album do prázdna. Na druhou stranu jsme díky tomu měli hodně času na ladění detailů v postprodukci.

A jaký je Danny Filth šéf? „Je to vedoucí kapely a majitel značky. Ale vycházíme spolu dobře. Když spolu máme trávit třeba dvě měsíce na jednom turné, je nezbytné, abychom si rozuměli. S Dannym máme podobný smysl pro sarkastický humor.“


Velký materiál s rozhovorem s Dannym Filthem i oběma českými borci najdete v aktuálním Sparku.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
18.07. VOIVOD, ACID FORCE
20.07. OBSCENE REVENGE
21.07. AC/DC
21.07. HELLRIPPER, CLOAK, HIGH COMMAND
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. SCHOOL DRUGS
29.07. SCORPIONS
31.07. HEMLOCK, MADRAIN
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace