Nový Spark
venku od 2. května
Vychází nová kniha z prostředí českého grindcoru - Dělníci kovu II: Vlakin

Vychází nová kniha z prostředí českého grindcoru - Dělníci kovu II: Vlakin

Letošní rok patří z hlediska tuzemského grindcoru kapele Ingrowing. Po letech jsou opět zpátky na scéně, přičemž si užívají skvělou zpětnou vazbu, a nyní u MetalGate vychází kniha, která se zaměřuje na jejich frontmana – Patrika „Vlakina“ Staňka. Má název Dělníci kovu II: Vlakin a jejím autorem je Václav Votruba.

„Že kniha vychází v době, kdy Ingrowing zažívají comeback, je pouze náhoda, ale myslím si, že je to nakonec symbolické. Mimochodem text jsem dokončil těsně před jejich prvním koncertem. Jako bychom udělali tečku za Vlakinovou minulostí a otevřeli nové dveře. Tohle mě moc bavilo a věřím, že je to na výsledku znát,“ uvádí Václav Votruba.

„Cítím radost a očekávání. Věřím, že tuto knihu přátelé a fanoušci ocení… a třeba to někoho přiměje poslechnout si Ingrowing,“ usmívá se Vlakin, který je nyní do své životní kapely pohroužen naplno. „Zatím je to paráda. Po návratu máme za sebou už skoro 10 koncertů a moc si užíváme jak samotné hraní, tak i zájem fanoušků, jenž se po letech vůbec nezmenšil, právě naopak. Teď máme před sebou další významnou metu, a sice podzimní nahrávání materiálu na split CD/LP s Disfigured Corpse, který by měl být venku těsně před koncem roku.“

Kniha se každopádně z hlediska kapel nevěnuje pouze Ingrowing. Vlakin mimo jiné působil i v Isacaarum a Plastic Grave, což jsou další velké pojmy tuzemského grindcoru. Ostatně prostor je věnován i přímo vývoji tohoto žánru a vůbec tvrdé muziky u nás. Vlakin byl nejdřív pozorovatel, vášnivý fanoušek, aby se poměrně rychle stal i přímým aktérem.

Kniha Dělníci kovu II: Vlakin je koncipována jako interview. O grafiku a sazbu se opět postaral Tomáš F. Hanzl, řečený Chymus. Dílo má 122 stran a jeho součástí jsou i různé raritní fotky z Vlakinova a Hanzlova archivu. Zakoupit se dá na Sparkshopu .

Dělníci kovu jsou knižní série, která nepřímo navazuje na trilogii Kniha kovu. Zatímco ta se zaměřovala na jednotlivé metalové subžánry, Dělníci kovu se věnují zajímavým osobnostem. První kniha vyšla před třemi lety a představila životní příběh Necrococka.

Václav Votruba je dvojnásobný držitel ceny Břitva (za Knihu kovu I a Knihu kovu III). Kromě psaní o muzice se věnuje i beletrii, z níž je pravděpodobně nejznámější hororová trilogie Šumavský Děs. Domažlický rodák, který dlouhodobě žije v Českých Budějovicích, je také aktivní muzikant.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
04.07. SMASHING PUMPKINS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace