Nový Spark
venku od 1. března
Vzpomínky na festivalovou sezónu s… ALIA TEMPORA

Vzpomínky na festivalovou sezónu s… ALIA TEMPORA

Extravagantní elektro metalová kapela ALIA TEMPORA letos doslova bodovala. Došlo u nich ke změnám v sestavě a stala se tak vskutku mezinárodní formací, což zpečetili turné po Velké Británii. A velkolepě uvedli na hlavní stagi festivalu Masters of Rock svou novou desku „Prismatica“, která se těší velkému úspěchu. Hlavní pódium kapele svými rozměry značně lichotí, mohli tak přivést s sebou i svého oblíbeného jednorožce. Jak ale celou tu parádu vnímá sama kapela?

Novou desku „Prismatica“ seženete na Sparkshopu

Jak se vám na Mástrech líbilo?  Velkolepě jste tam uvedli album „Prismatica“, jakou odezvu máte zatím od fanoušků? 

Markie: Masters of Rock je pro nás srdcovka, hrozně rádi se tam vracíme, někteří z nás i jako návštěvníci. Já se tam vždycky ráda potkám s fanoušky a přáteli z celé Evropy a obecně akce Pragokoncertu jsou skvělou příležitostí i pro setkání s fanoušky z Patreonu, kteří na tyhle koncerty jezdí. Kromě toho je tam skvělá organizace, všechno šlape jak na drátkách, je tam úžasný catering pro kapely a skvělé zázemí (např. osvěžovací systémy v backstagi byly v takovém vedru vážně příhodné!) Letos byla ale atmosféra pro nás opravdu kouzelná, protože jsme měli možnost vydat na Masters of Rock naše nové album „Prismatica“ a fanoušci ho přijali s obrovským nadšením, což je pro kapelu velká radost! Přivezli jsme větší show než minule, spolupracovali jsme s tanečníky Novus Origo, kteří nás doprovodili svým LED vystoupením, měli jsme našeho nového jednorožčího maskota, byla to skvělá párty! Zároveň jsme měli možnost i pořádně představit našeho nejnovějšího člena, kytaristu a zpěváka Mario del Rio z Mexika, se kterým jsme mnoho let v minulosti spolupracovali. Autogramiáda byla taky úžasná, podařilo se nám přetáhnout ji na 40 minut, přesto na některé fanoušky už nezbyl prostor, což nás mrzí, ale musíme samozřejmě brát ohled na ostatní kapely a program festivalu. Proto jsme se potom s celou kapelou ještě prošli po areálu pozdravit fanoušky a zastavili se na druhé „autogramiádě“ ve stánku Sparku, kde jsme podepsali speciální edici CD pro Patrony.

Mario: Masters of Rock byl naprosto úžasný zážitek! Hrál jsem na velkých festivalech v Mexiku, ale samozřejmě, hrát na takto skvělém festivalu tak daleko od domova s kapelu pro publikum, které ještě tolik neznám, je pro mě něco velmi vzrušujícího a je to zážitek, který si s sebou ponesu jako vzpomínku po zbytek života.

Foto: Markéta Zimová

Budou tanečníci, artisti a jednorožec standardem všech koncertů?
Markie: Raději bychom nechali naše fanoušky v očekávání - ne vždy a na každou akci se taková produkce hodí, ale můžeme říct, že našeho maskota určitě fanoušci neviděli naposledy!

ALIA TEMPORA pořádá také svůj festival Femme Fatale zaměřený na kapely s ženským vokálem.

Jak se Mario zabydlel v kapele?
Mario: Zatím dobře, opravdu dobře. Chci říct, že proces byl velmi přirozený a plynul velmi snadno, protože jsme už dlouho přátelé, vlastně téměř deset let, a z toho tak pět let jsme spolupracovali na různých projektech, singlech, tour apod. Navzdory tomu, že jsme většinu času pracovali na dálku, protože jsem hodně času trávil doma v Mexiku. Díky našemu přátelství jde všechno opravdu hladce a mám pocit, jako bych byl součástí kapely vždycky. Cítím, že mě opravdu skvěle přijali, jako člena, který byl vždy jejich součástí.

V čem je ti, Mario, blízká mentalita Čechů?
Mario: Těžko říct, mezi Čechy jsem skvěle zapadl. Měl jsem štěstí, že jsem potkal spoustu úžasných lidí a přátel, díky kterým jsem se vždy cítil být součástí vaší komunity. Pokud bych měl říct něco konkrétního, pak asi že s nimi sdílím, že raději jednám, než mluvím. Také vnímám, že máme společnou radost ze života, radost z malých věcí a detailů, jako dát si dobré pivo v místní hospůdce po dlouhém pracovním dni. Mimochodem, české pivo je nejlepší!

Foto: Markéta Zimová

A kde naopak nechápeš, co se to kolem děje?
Mario: Upřímně, nic mě nenapadá. Vnímám se jako přizpůsobivý typ člověka, měl jsem to štěstí, že jsem mohl mnoho let cestovat do spousty zemí, převážně po Evropě, a jedna věc, kterou jsem se díky tomu naučil bylo to, že i přes velké rozdílnosti mezi kulturami, lidé jsou v základu všude stejní, chtějí být šťastní, užívat si života jak nejvíc můžou, a to je mi blízké.

Zvykl sis už na českou kuchyni, která je o dost jiná než mexická?
Mario: Ano! Miluji České jídlo, nejvíce tradiční a domácí českou kuchyni. Některé věci jsou dokonce podobné Mexické kuchyni, například maso, ale největší rozdíl je samozřejmě v pálivosti, v Mexiku si na tom zakládáme. Dáváme chilli do všeho a jsem na to zvyklí, takže mi to tu chybí.

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
06.03. AMARANTHE, DRAGONFORCE, INFECTED RAIN
06.03. AVATAR
08.03. WARKINGS
08.03. MESHUGGAH
08.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
09.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
11.03. IDLES
13.03. AVATAR
14.03. THERION
14.03. FIREWIND, MASTERPLAN
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace