Nový Spark
venku od 1. července
Wacken Open Air neproběhne ani letos

Wacken Open Air neproběhne ani letos

Pořadatelé největšího metalového festivalu na světě Wacken Open Air oznámili, že vzhledem k probíhající pandemii COVID-19 se letošní ročník plánovaný na konec července nebude moci uskutečnit. 31. edice kultovního festivalu se tedy přesouvá na termín 4.-6. 8. 2022.

„Naše srdce krvácí. Všichni návštěvníci, muzikanti i celý tým vkládal všechny naděje do toho, že se na Wackenu potkáme už letos v červenci. Nezbývá nám nic jiného než ještě počkat. Zdraví a bezpečnost mají přednost, o tom není diskuze,“ vysvětluje Thomas Jensen, šéf a zakladatel festivalu.

Spoluzakladatel Holger Hübner dodává: „I kdybychom mohli festival uspořádat, mnoho lidí by stejně nemohlo dorazit kvůli přetrvávajícím omezením v cestování. Jelikož jsme mezinárodní festival s fanoušky z více než 80 zemí světa, potřebujeme otevřené hranice bez karantén a také jistotu bezpečnosti pro všechny zúčastněné, zejména pro lidi žijící v okolí Wackenu.“

Informace o line-upu pro rok 2022 nejsou zatím k dispozici. Letos se měli ukázat např. SLIPKNOT, JUDAS PRIEST, AMON AMARTH, DROPKICK MURPHYS, LIMP BIZKIT, IN EXTREMO, OVER KILL, AS I LAY DYING a další.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
18.09. PRIMAL FEAR
20.09. PRIMAL FEAR
21.09. FROG LEAP
22.09. AXEL RUDI PELL
25.09. AXEL RUDI PELL
08.10. TWILIGHT FORCE
26.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
31.10. FAUN
12.01. APOCALYPTICA, EPICA
23.04. HELLOWEEN
A co FAKKER!?
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace