Nový Spark
venku od 2. října
Wacken se rozroste. Organizátoři koupili les

Wacken se rozroste. Organizátoři koupili les

Wacken Open Air se už nějaký čas angažuje ve věci ochrany přírody. Vloni se festival spolu s fanoušky a německou organizací WWF podílel na zalesnění části deštného pralesa v Brazílii ve velikosti areálu festivalu. Snahy obnovy krajiny pokračují i letos.

Nákupem lesa umístěného poblíž festivalu ve Wackenu rozšířila společnost W:O:A své úsilí i na území Německa. V plánu je příprava přibližně 8 hektarů lesa ve snaze alespoň částečně korigovat dopady klimatických změn a současně udržitelně integrovat les přímo do rámce festivalu jako takového.

Pro Wacken Open Air nejde jen o investici do rozšíření festivalové plochy, ale o další oblast činnosti, jejímž cílem je ochrana ekosystému do budoucna. A to není vše. Ve spolupráci s Forest Gum byla vyrobena speciální W:O:A žvýkačka, která obsahuje pouze biologicky odbouratelné suroviny a je nejen chutná a šetrná k životnímu prostředí, ale také bez plastů. Kromě toho jde o další cenný příspěvek do budoucnosti – za každé prodané balení bude vysazen nový strom. Žvejku si můžete pořídit tady.

Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
30.10. LIVESTREAM PUSCIFER
30.10. LIVESTREAM CRADLE OF FILTH
31.10. LIVESTREAM MOONSPELL
31.10. LIVESTREAM CODE ORANGE
05.11. Nick Cave Alone at Alexandra Palace v kinech
04.12. ELVENKING, LAST DAYS OF EDEN
12.03. APOCALYPTICA, EPICA
13.03. PRIMAL FEAR
20.03. PRIMAL FEAR
05.05. HELLOWEEN
A co FAKKER!?