Nový Spark
venku od 1. června
WARMEN spojili síly s lídrem ENSIFERUM a po devíti letech chystají nové album

WARMEN spojili síly s lídrem ENSIFERUM a po devíti letech chystají nové album

Dva roky po smrti Alexiho Laiha a konci CHILDREN OF BODOM ohlašuje klávesák Janne Wirman, že pracuje na novém albu své vlastní kapely WARMEN. To poslední, „First of the Five Elements“, vyšlo v roce 2014. Za zmínku přitom stojí nová akvizice sestavy v osobě Petriho Lindroose z ENSIFERUM. V minulosti si přitom na albech WARMEN mikrofon předávalo více vokalistů.

„Vzhledem k tomu, že nové skladby se jeví agresivněji, museli jsme se rozhodnout, kdo by je měl nazpívat. Po důkladném zvážení jsme oslovili Petriho, kterého Janne zná odjakživa a který se k nim podle nás hodí dokonale,“ píší WARMEN s tím, že Lindroos se ke kapele v budoucnu přidá i během koncertů. Sám Lindroos říká: „Bráchové Wirmanovi mi napsali, zda bych jim nechtěl nazpívat nové album. Jasně, že chtěl. Přijde mi to jako super nápad!“

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
27.06. BLUDFEST 2026: YUNGBLUD, BIFFY CLYRO, PRIMAL SCREAM
29.06. DOGSTAR
30.06. ALICE COOPER
02.07. A PERFECT CIRCLE
06.07. ZZ TOP
07.07. IDLES
16.07. MASTERS OF ROCK
02.08. JUDAS PRIEST
12.08. ALIEN ANT FARM
04.09. METAL!!! 2026
A co FAKKER!?
logo