Nový Spark
venku od 1. prosince
WARNING FEST vol. II ve Vápenné se blíží!

WARNING FEST vol. II ve Vápenné se blíží!

Zbystřete duše rockové, neb ve Vápenné chystá se druhý ročník festivalu WARNING FEST pořádaný, jak název napovídá, kapelou WARNING VISION. I letos se může jeho line-up pochlubit zkušenými hráči, kteří svůj hráčský um pilují na velkých, malých i vysokých i širokých pódiích často přes dvě dekády. Chyb v úderech paličkou či přehmatu strun se nedočkáte. Vedle pořádajících WARNING VISION vystoupí EXARGEMA, MOPED 56, FENIX a YESBLUES. WARNING FEST vol. II se koná v sobotu 25. listopadu ve Vápenné.

Facebooková událost na Warning Fest

Moraváci WARNING VISION ostřílení z českých rockových legendárních formací mají na kontě debutovou desku „Soudný Den“ (Spotify), kterou slavnostně pokřtili pomyslní kmotři desky Veronika Žilková, Pepa Holomáč (ex-ARGEMA) a Leoš Hannig. Našlapanou fošnu WARNING VISION podporují dvěma zdařilými videoklipy, a to goticky laděným vizuálem k eponymní skladbě s chytlavým nápěvem a k tvrdé ač příjemně melodické písni „Nezhasínej“, klipovou várku doplňuje živák „Lovci“ pořízený v Žilině. Jména tvořící pevné jádro kapely nejsou hudbě znalému i méně znalému jména neznámá: když se Hanz (kytara, zpěv) a Dušan (baskytara) sešli v legendě TITANIC, při dlouhých pozkouškových procházkách na Špilaz špekulovali o vlastních nápadech. Na bicmena Luďka Hans narazil zase v jiné české stálici MOTORBAND. Za bicími se Luděk osvědčil i u naší i za velkou louží úspěšnou superstar Gábinou Gunčíkovou. Klávesák Lukáš úročí v melodických nádeších WARNING VISION své zkušenosti ze studií na konzervatoři a jediná dáma Marcela v této pětici se pustila do spolupráce s nejtvrdším jménem v tomto výčtu – s ARGEMOU.


Toho slavného večer se můžete těšit i na kapelu EXARGEMA (metal-heavy) z města Kyjov vzniknuvší koncem roku 2008 z bývalých členů skupiny právě ARGEMA, které metalovému publiku netřeba zdlouhavě představovat.

Další na seznamu je kapela MOPED 56 hrající řízný punk rock. Repertoár tvoří jednak nové skladby, ale také klasické pecky, to vše v moderním rockovém soundu. Kapelu MOPED založil v polovině 80. let kytarista a zpěvák Vojta Hubinger, v kapele svého času působil také Vilém Čok.

Dále vystoupí FENIX (hard/heavy) - kapela, která na scéně působí bezmála čtvrt století hrající výhradně autorské skladby stylu hard a heavy.

Zatímco repertoár poslední kapely výčtu festivalu Warning Fest YESBLUES tvoří cover verze známých rockových a bluesových skladeb interpretovaných osobitým způsobem. Obvyklý zvuk rockových kapel obohacují o housle, klarinet, saxofon, piano a Hammondy, díky čemuž se z lokálního uskupení vypracovali na sehranou sestavu hrající po celé České republice i v zahraničí. Dohromady se tak ve Vápenné chystá nadějný večírek pro milovníky klasického soundu s špetkou koření v podobě nástrojů klasické hudby. Kdo přijde, neprohloupí.

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
29.11. CRIMSON MARATHON
30.11. MYSTHIRMING, DARVAZA, HELLERUIN, WRANG
01.12. SKINDRED
01.12. HARLEJ
02.12. THE SUBWAYS
02.12. WINTER MASTERS OF ROCK
02.12. HARLEJ
03.12. A.A. WILLIAMS, KALANDRA, LYS MORKE
04.12. HARLEJ
05.12. FEAR FACTORY, BUTCHER BABIES, IGNEA, GHOSTS OF ATLANTIS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace