Nový Spark
venku od 1. března

WILD FRONTIER, BLACK TIGER - 22.3.2014, Olomouc, Bounty Rock Cafe

Městem melodickému hard rocku zasvěcenému se pomalu ale jistě stává Olomouc. Třeba už v dubnu a květnu zde povedou turné dvou zásadních veličin žánru HOUSE OF LORDS a Jeffa Scotta Sota. Jako takový malý ale výživný předkrm se servírovalo v Bounty Rock Cafe dvouchodové menu, které bylo plné heavy, hard rocku a AOR.

Akci pořádal opět Honza Trbušek a zcela logicky akci otevřeli BLACK TIGER, zcela premiérově se dvěma kytarami. Sestavu totiž zřejmě už nastálo rozšířil kytarista Víťa Jelínek (THE PANT) a bylo to k prospěchu věci. Zvuk kapely se zahustil, ale zároveň nezagresivnil, stále je to čirý melodický hard rock až AOR, které v našich končinách snad nikdo nehraje. Představena byla i jedna úplně nová skladba a myslím, že nyní se před BLACK TIGER otevírají nové možnosti a materiál bude přibývat s větší intenzitou. Uvidíme už za měsíc na tomtéž místě.

WILD FRONTIER mají na svém kontě už pět studiových desek, skoro čtvrtstoletí na scéně, ale pšenka jim zatím ani doma moc nekvete. Více než vlastní tvorba zajímají fanoušky covery, které tito Němci hrají daleko častěji. Přitom není jediný důvod, proč by skladby z jejich dílny měly padat pod stůl, o čemž nás pětice toho sobotního večera naprosto jasně přesvědčila. Především v osobě Jense Walkenhorsta mají WILD FRONTIER pořádného tahouna, jenž zvládá zpěv i skoro veškeré sólové kytarové party. Právě hlasové zabarvení mohlo připomenout zesnulého Steva Lee z GOTTHARD. WILD FRONTIER jedou zhruba na stejné vlně, ale našly by se i vlivy BON JOVI, VAN HALEN, v dřívějších skladbách se ozývaly i metalové ozvěny a jak už název kapely napovídá, občas se zjeví i duch Garyho Moora a irského folklóru. Tedy všechno, co tato škatulka vyžaduje, sedělo na svém místě, snad se WILD FRONTIER ještě podaří urvat trochu větší pozornosti. V Olomouci se jim dostalo zaslouženého aplausu a myslím si, že po HUMAN ZOO byl i tento melodickému hard rocku zasvěcený večírek tím, co ve zdejší koncertní nabídce stále ve větší míře chybí. Snad se tedy Bounty Rock Cafe slušně zaplní i za necelý měsíc na koncertu HOUSE OF LORDS.

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
29.03. CULT OF LUNA, RUSSIAN CIRCLES, SVALBARD
06.04. WARBRINGER, EVIL INVADERS, SCHIZOPHRENIA, guest
13.04. BROTHER FIRETRIBE
13.04. LIK, MASS WORSHIP
18.04. LOUDNESS
18.04. WELSHLY ARMS
21.04. RHAPSODY OF FIRE
26.04. AVRIL LAVIGNE
03.05. SWALLOW THE SUN, AVATARIUM, SHORES OF NULL
10.05. SABATON
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace