Nový Spark
venku od 1. listopadu
Zajeďte si na QUEEN do Polska

Zajeďte si na QUEEN do Polska

Rock in Wroclaw je úplně nový festival a vlastně vůbec první, který se koná ve Wroclawi, čtvrtém největším a jedním z nejstarších polských měst. Největší hvězdou premiérové přehlídky, která se uskuteční 7. července bude legendární skupina Queen, se kterou zazpívá americký zpěvák Adam Lambert. Jedná se o jeden z mála koncertů v Evropě, které mají Queen tuto sezónu v plánu.

Největší hity uslyšíme v podání Briana Maye a Rogera Taylora, hudebníků a skladatelů Queen, coby vokalista pak vystoupí Adam Lambert - finalista 8. řady soutěže American Idol, výjimečně hlasově vybavený zpěvák, který soutěž zakončil na skvělém druhém místě. Můžeme očekávat opravdovou bombastickou show, ostatně přesně v intencích skupiny Queen – největší hity, multimediální a světelné efekty. Právě tak bohatě připravené koncerty byly vždycky chloubou kapely, která právě díky opulentním a oblíbeným živým vystoupením dosáhla na status jedné z nejlepších skupin minulého století a stala se světovou legendou.

S Adamem Lambertem se členové skupiny Queen Roger Taylor a Brian May potkali právě během finále 8. řady soutěže American Idol v květnu 2009, kde společně zahráli píseň We Are The Champions. Právě tato událost vedla k nabídce na další spolupráci. Taylor sdělil v rozhovoru pro Billboard Magazine, že Adama Lamberta považuje za skvělého umělce s velmi originálním hlasem. Lambert oficiálně zahrál se skupinou Queen poprvé loni na zakončení předávání cen MTV Europe Awards. Jejich společná show trvala 8 minut a vzbudila okamžitě řadu komentářů fanoušku na internetu a jiných mediích, kteří žádali o více společných koncertů těchto umělců.

Členové skupiny tvrdí, že je to jedinečná šance, aby jejich písně zase zazněly s podobnou sílou, jak je zpíval Freddie Mercury. Lambert zároveň přiznává, že se ani nepokouší nahradit charismatického bývalého frontmana. <em>„Naším záměrem pro tyto koncerty je především vzdání holdu Freddiemu a skupině díky využití jejich nejlepších skladeb. Snaha udělat tu hudbu navždy živou pro fanoušky, podělit se s nimi energii, na kterou by Freddie mohl být hrdý. Nejsem náhrada za Freddieho, to není vůbec možné... Pozvánka na společné koncerty od Queen je to nejlepší, co mě mohlo potkat.“</em> Lambert vydal pod svým jménem již dvě alba, první For Your Entertainment skončilo v roce 2009 na 3. místě prestižního žebříčku Billboard, druhé Tresspasing pak vyšlo letos 14. května.

Na prvním wroclawském rockovém festivalu vystoupí kromě Queen a Adama Lamberta také polská skupina IRA se zvláštním, narozeninovým koncertem k 25 letům hudební kariéry, na který si pozvala mnoho zvláštních hostů nebo americká skupina Mona či mladá polská rocková naděje Power of Trinity. Festival se uskuteční na novém Městském Stadionu ve Wroclawi.

Více informací zde http://rockinwroclaw.pl
Vstupenky zde http://www.ticketteam.com.pl/pl/buy/queen-adam-lambert-wroclaw-koncert-polska

Nový Spark
venku od 1. listopadu
Kalendář akcí
31.10. FAUN
12.01. APOCALYPTICA, EPICA
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace