Nový Spark
venku od 1. září
Zdravý rozum zvítězil, náboženský návrh ve Snině smeten ze stolu

Zdravý rozum zvítězil, náboženský návrh ve Snině smeten ze stolu

Nakonec se jedná o vítězství zdravého rozumu a příčetnosti. Na čtvrtečním zasedání městského zastupitelstva ve Snině byl odmítnut návrh dvou radních, aby se město distancovalo od festivalu Rock pod Kameňom, o kterém jsme psali v úterý. Návrh podpořený vyjádřením exorcisty tak skončil v propadlišti.

Dva zastupitelé města Sniny za Křesťanskodemokratické hnutí, Ján Čop a Peter Vološin si nechali zpracovat analýzu exorcistou Imrichem Degrem, na základě jejich tvrzení, že kapely ARCH ENEMY a AMORPHIS, vystupující na Rocku pod Kameňom, propagují satanismus. Degro ve svém vyjádření seznal hudbu obou kapel naprosto neslučitelnou s angažovaným křesťanstvím a nedoporučil křesťanů, návštěvu festivalu. Jeho prohlášení a zdůvodnění si přečtěte níže.Každý si přece může vybrat, jestli na festival půjde, nebo ne. Rockový festival za 14 let existence ukázal svůj charakter,“ uvedl radní Jaroslav Koco. Rock pod Kameňom podporuje i samotný primátor města Štefan Milovčík. „Festival nabyl zahraničního rozměru, je to příspěvek k rozvoji cestovního ruchu a turismu,“ řekl Milovčík.„Myslím si, že vyhrál zdravý rozum. Za ty dva poslance se budu modlit, aby jim bůh odpustil, neboť neví, co činí,“ řekl v nadsázce Marián Križánek, zakladatel festivalu. Obvinění ze satanismu či okultismu striktně odmítá a na Degrovo varování před „démonickým zamořením“ říká, že hrozí akorát tak zamoření dobrou náladou. V jednom dechu pozval na festival Čopa, Vološina i Degra, aby viděli festivalovou náladu na vlastní oči.

Jsme ve Sparku rádi, že ve Snině zvítězila tolerance a náboženské praktiky z temného středověku nedostaly šanci. Už ale to, že se takováto záležitost objevila na pořadu jednání na městské radnici je znepokojivý signál, že se náboženští fanatici snaží napadat moderní pojetí společnosti a občanských svobod. Spark se ostře ohrazuje proti výrokům Ján Čopa, Petra Vološina a Imricha Degra a odmítá kádrování fanoušků tvrdé hudby jako občanů nižší kategorie. Principiálně také odmítá jakékoli vměšování se církve do světských záležitostí a považuje celou záležitost za velké nešťastné nedorozumění a velmi chybný krok ze strany obou radních. Založili jsme online petici proti výrokům výše zmiňovaných, které pokud dosáhne 1000 podpisů se odešle poštou na městský úřad ve Snině. Metalisté, ukažme pánbíčkářům, že se nedáme!

Online petice zde: https://e-petice.cz/petitions/nesouhlasime-s-vyroky-exorcisty-imricha-degra-jana-copa-a-petera-volosiny-o-arch-enemy-a-amorphis.html?country=cz

Nový Spark
venku od 1. září
Kalendář akcí
26.09. TEDA, ELBE
29.09. BLIND CHANNEL, LOST SOCIETY
02.10. THE OCEAN, LLNN, PLAYGROUNDED
04.10. POLARIS, ALPHA WOLF, GRAVEMIND, STEPSON
04.10. THREE DAYS GRACE
06.10. SPARK FRESH BLOOD - TORRAX, ARAWN, RISE OF SURYA
07.10. GAAHLS WYRD, GAEREA, SAOR
09.10. MOONSPELL, MY DYING BRIDE, BORKNAGAR, WOLFHEART, HINAYANA
10.10. ALL THEM WITCHES
11.10. PARADISE LOST
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace