Nový Spark
venku od 1. dubna
Zemřel kytarista THE ANIMALS Hilton Valentine

Zemřel kytarista THE ANIMALS Hilton Valentine

Hudební svět přišel o člena Rokenrolové síně slávy. Kytarista THE ANIMALS Hilton Valentine zemřel v 29. ledna ve věku 77 let. Příčina smrti není známá.

Zprávu zveřejnil label Abkco. „My v Abkco jsme měli tu čest spravovat katalog THE ANIMALS a odchod Hiltona Valentina vnímáme v naší společnoti s opravdu hlubokým zármutkem,“ uvedla nahrávací společnost.

Valentine zahájil svou kariéru v kapele THE WILDCATS a jeho hra natolik zaujala Chase Chandlera, Alana Price a Erica Burdona, že jej v roce 1963 přijali do svých řad v nově poskládané kapele THE ANIMALS. Nejslavnější sestavu tvořil ještě bubeník John Steel.

Kytarista se podílel na průlomovém singlu „House of the Rising Sun“. Dalšími hity, na nichž participoval, byly „I‘m Crying“, „Don’t Let Me Be Misunderstood“ nebo „We Gotta Get Outta This Place“. Muzikant setrval v kapele do roku 1966, kdy skupina s novým line-upem a pozměněným jménem ERIC BURDON AND THE ANIMALS započala novou éru. Později se do kapely vrátil v rámci několika reunionů, naposledy se v sestavě objevil v roce 2001.

Nový Spark
venku od 1. dubna
Kalendář akcí
24.04. LIVESTREAM KORN
01.05. LIVE STREAM DEVIN TOWNSEND
12.05. LIVE STREAM CRADLE OF FILTH
28.05. LIVESTREAM NIGHTWISH
18.09. PRIMAL FEAR
20.09. PRIMAL FEAR
21.09. FROG LEAP
22.09. AXEL RUDI PELL
25.09. AXEL RUDI PELL
08.10. TWILIGHT FORCE
A co FAKKER!?
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace