Nový Spark
venku od 3. ledna
Zemřel organizátor Woodstocku Michael Lang

Zemřel organizátor Woodstocku Michael Lang

Ve věku 77 let 8. ledna zemřel Michael Lang. Muž, který zorganizoval nejslavnější festival všech dob – Woodstock 1969. Příčinou jeho úmrtí byly komplikace spojené s rakovinou lymfatických uzlin, tzv. non-hodgkinovým lymfomem.

Lang se v hudební branži začal pohybovat coby dvacátník a už rok před Woodstockem zorganizoval kolem Miami sérii koncertů, která v roce 1968 vyvrcholila Miami Pop Festivalem, jenž přilákal kolem pětadvaceti tisíc návštěvníků. Už ti mohli sledovat Jimiho Hendrixe, Franka Zappu nebo Johna Lee Hookera.

Krátce nato se však vrátil do rodného New Yorku, kde ve spolupráci s jistým Artiem Kornfeldem zformovali myšlenku na festival, který by byl oslavou ducha šedesátých let. Tak se zrodil Woodstock – tři dny míru a hudby, který na farmu Maxe Yasgura v ani ne třítisícovém Bethelu přivábil víc než 400 tisíc lidí. „Woodstock lidem poskytl příležitost vyjádřit své lepší já. Byla to pravděpodobně nejklidnější akce svého druhu v historii. Což bylo nejspíš dáno očekáváními a tím, co na ní chtěli lidé vytvořit,“ zavzpomínal Lang před časem.

Lang se na legendární festival pokusil navázat ještě v devadesátých letech a i když se Woodstock ´94 a Woodstock ´99 rovněž zapsaly do historie, rozhodně ne jako poklidné akce. Zejména druhý uvedený ročník provázela vlna násilností. Zamýšlený Woodstock 2019, který měl znamenat oslavu padesátého výroční původní akce, se nakonec kvůli finančním a logistickým problémům pro změnu neuskutečnil vůbec.

Nový Spark
venku od 3. ledna
Kalendář akcí
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace