Nový Spark
venku od 1. března
Zemřel zpěvák a kytarista kapely TITANIC Zdeněk Černý

Zemřel zpěvák a kytarista kapely TITANIC Zdeněk Černý

Po boji se zákeřnou nemocí zemřel ve věku 63 let zpěvák a kytarista brněnských heavymetalových legend TITANIC. Upřímnou soustrast rodině i přátelům.

„Drazí fanoušci kapely TITANIC. S velkou bolestí oznamujeme, že náš zpěvák a kytarista Zdeněk Černý prohrál svůj boj se zákeřnou nemocí. Jsme zdrceni. Zdeňku, kamaráde, odpočívej v pokoji. Nikdy na Tebe nezapomeneme! Tvůj hlas a hudba tu budou na věky,“ napsali 3. prosince na sociální sítě smutnou zprávu jeho spoluhráči z kapely.

Zdeněk Černý podstupoval kvůli rakovině náročnou léčbu a kapela v červnu zrušila všechny koncerty do konce roku. TITANIC vznikl na přelomu let 1984 a 1985, Černý zde působil jako zpěvák od úplného počátku. Po roce 1997 se kapela odmlčela, aby byla v roce 2011 obnovena v původní sestavě. V posledních letech se přidal Martin Škaroupka z CRADLE OF FILTH na bicí. Ze stejné kapely narukoval i kytarista Marek „Ashok“ Šmerda. Jako baskytarista zde působil Milan Vajgrt, náhrada za Milana Hanáka, který zemřel před čtyřmi lety na rakovinu.

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
01.03. HEĽENINE OČI
01.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.03. CITRON
02.03. CITRON
02.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
02.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
03.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
06.03. AMARANTHE, DRAGONFORCE, INFECTED RAIN
06.03. AVATAR
08.03. WARKINGS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace