Nový Spark
venku od 1. března
Zemři a buď znovuzrozen

Zemři a buď znovuzrozen

Keltský kmen ELUVEITIE hromadně vyvolává duše pohanských předků ostrým folk metalem. Albový rituál „Ategnatos“ proběhne začátkem měsíce května a my Švýcary umístili na titulní stranu. Dle starých Keltů plyne čas cyklicky, a proto se netřeba bát smrti. Aby vzniklo něco nového, něco starého musí zemřít.


„Ategnatos“ znamená česky obnovení nebo znovuzrození. „Jde o provázání staré keltské mytologie, kdy Keltové věřili, že život je cyklický. Přiznejme si, každý z nás čelíme krizím a překážkám a myslím, že je přirozené se bát smrti. Někdy čelíme smrti metaforicky, někdy samozřejmě i doslova, ale každý z nás asi prodělal nějaké to menší znovuzrození. Aby vzniklo něco nového, něco starého musí zemřít. Člověk, co se bojí smrti, je chudý. Měli bychom žít tak, abychom se konce bát nemuseli, abychom si řekli, že jsme prožili bohatý, krásný život. Keltové mají rčení: ‚Chudý je člověk, který se upíná na to málo, co mu bylo dáno. Bohatý muž své bohatství utratí,‘“ vysvětluje filozofii nové desky frontman Chrigel Glanzmann.Deathový mega comeback se koná! Málokdo již věřil, že se POSSESSED někdy opět vrátí do studia. Vrátili a po 33 letech vydávají další dlouhohrající album „Revelations of Oblivion“. Vláďa Třískala s frontmanem Jeffem Becerrou povídal neskutečnou hodinu a půl, a proto se těšte na pokračování v rubrice Old School Memories.

Do Galerie Titánů jsme umístili někdejší velkou naději nové vlny britského heavy metalu, která však nikdy neprorazila, jak by si chlapi přáli. DIAMOND HEAD však stále fungují a jejich aktuální album nese název „The Coffin Train“. Časy minulé, současné a budoucí probíráme s kapelníkem Brianem Tatlerem.

Květnové číslo dále skýtá silnou sestavu kapel v sekci rozhovorů. AMON AMARTH, MYRATH, FLESHGOD APOCALYPSE, DEATH ANGEL, NITA STRAUSS, GLORYHAMMER, VADER, BIOHAZARD, EXUMER a Tom Angelripper ze SODOM jsou mnozí, kterým poskytujeme cenný sparkovský prostor.

Z celého rockového srdce doufáme, že Lee Kerslake, bubeník URIAH HEEP a Ozzyho Osbourna, rozmlátí rakovina na kusy svou hrou na bicí. V Rockových Mohykánech rekapitulujeme Leeho hvězdnou kariéru.

Z live reportů vybíráme AVANTASII, DEVINA TOWNSENDA, TRAKTOR, SEPTICFLESH či poslední bitvu MANOWAR.

V dubnu jsme vám na FB nabídli možnost zeptat se Wolfa Hoffmanna z ACCEPT na cokoli by vás zajímalo. Nuže, jeho odpovědi najdete uvnitř čísla.

Příjemné čtení přeje šéfredaktor Karel Balčirák.Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
01.03. HEĽENINE OČI
01.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.03. CITRON
02.03. CITRON
02.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
02.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
03.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
06.03. AMARANTHE, DRAGONFORCE, INFECTED RAIN
06.03. AVATAR
08.03. WARKINGS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace