Nový Spark
venku od 2. října
Život Carlose Santany přiblíží hudební dokument, který uvidíte i v českých kinech

Život Carlose Santany přiblíží hudební dokument, který uvidíte i v českých kinech

Legendární kytarista Carlos Santana, který má na kontě i vystoupení na Woodstocku, naposledy hrál v České republice před dlouhými deseti lety a není moc pravděpodobné, že by se k nám šestasedmdesátiletý muzikant v blízké době vrátil. Nyní mají fanoušci jedinečnou příležitost pohlédnout Santanovi do tváře a pod prsty na kytarovém hmatníku hodně zblízka. Do kinosálů na celém světě včetně Česka míří nový dokument Carlos o Carlosu Santanovi, a to pouze 23. a 27. září.

Snímek o životě a hudbě této globální ikony, která je mj. držitelem desíti Cen Grammy, režíroval Rudy Valdez, držitel dvou ocenění Emmy. Dokument kombinuje nové rozhovory se Santanou a jeho rodinou. A především spoustu mimořádných, dosud nikdy neviděných archivních záběrů, mj. i z koncertů v Praze.

Santana na Sparkshopu

Videozáznamy, které natočil sám Santana, koncertní scény, momenty ze zákulisí a také rozhovory s osobnostmi hudebního průmyslu a kytaristovými spolupracovníky, jako jsou Clive Davis, Rob Thomas a další. Výsledkem je intimní, hluboký pohled do duše člověka, kterého utvářela hudba, ale i hluboká spiritualita.

Carlos Santana se narodil v Mexiku, už v pubertě začal hrát v prvních rockových kapelách v Tijuaně. V devatenácti letech odešel za svým otcem do San Francisca, kde založil svou první kapelu. Její zvuk byl tehdy výrazně ovlivněn populárními bluesmany tehdejší doby – B. B. Kingem, Johnem Lee Hookerem nebo Muddy Watersem -, postupně se do Santanovy hry a skládání začaly prosazovat vlivy jazzu, folku i latiny. Klíčovým koncertem se stalo vystoupení na slavném festivalu ve Woodstocku v srpnu 1969. V tu dobu už formace zkrátila svůj název na Santana a začala prudce stoupat její sláva a Carlos se stal jedním z nejhvězdnějších kytaristů rockové historie.

Dokumentární film Carlos o Carlosu Santanovi bude v českých kinech promítán exkluzivně ve dvou termínech, 23. a 27. září 2023. Do kin ho distribuuje společnost Aerofilms.

Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace