Nový Spark
venku od 1. prosince
Ztracená skladba Ronnieho Jamese Dia a Douga Aldricha spatří světlo světa

Ztracená skladba Ronnieho Jamese Dia a Douga Aldricha spatří světlo světa

Nikdy nevydaná píseň legendárního zpěváka Ronnieho Jamese Dia, na které spolupracoval s kytaristou Dougem Aldrichem před svou smrtí v roce 2010, by měla být zahrnuta do připravované kolekce Diových dosud neslyšených nahrávek a rarit.

DIO na Sparkshopu

Skladba byla napsána pro album „Magica II“ (pokračování desky „Magica“ z roku 2000), které však zůstalo nedokončené, když Ronnie v roce 2010 zemřel. Vydání se dočkala pouze skladba „Electra“. Podle Aldricha mu Dio předal ještě jeden song, na který kytarista nahrál své sólo. Roky však ubíhaly a na tuto skladbu se zapomnělo. Až když Aldrich dělal ve svém domě renovaci, našel nahrávky, které byly úplně zaprášené. Nyní se pustil do prohlížení disků, aby píseň našel pro nadcházející album Diových nevydaných skladeb, které chce Wendy Dio zkompletovat v roce 2024: „Jakmile stopu najdu, skladbu znovu nahraju. Pamatuju si, že jsem hrál na kytaru s bicím automatem, Ronnie na basu a zpíval. A ten zpěv byl zvláštně strašidelný, úplně šílený,“ vyjádřil se kytarista v nedávném rozhovoru.

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
29.11. CRIMSON MARATHON
30.11. MYSTHIRMING, DARVAZA, HELLERUIN, WRANG
01.12. SKINDRED
01.12. HARLEJ
02.12. THE SUBWAYS
02.12. WINTER MASTERS OF ROCK
02.12. HARLEJ
03.12. A.A. WILLIAMS, KALANDRA, LYS MORKE
04.12. HARLEJ
05.12. FEAR FACTORY, BUTCHER BABIES, IGNEA, GHOSTS OF ATLANTIS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace