Nový Spark
venku od 1. června
Ztracená skladba Ronnieho Jamese Dia a Douga Aldricha spatří světlo světa

Ztracená skladba Ronnieho Jamese Dia a Douga Aldricha spatří světlo světa

Nikdy nevydaná píseň legendárního zpěváka Ronnieho Jamese Dia, na které spolupracoval s kytaristou Dougem Aldrichem před svou smrtí v roce 2010, by měla být zahrnuta do připravované kolekce Diových dosud neslyšených nahrávek a rarit.

DIO na Sparkshopu

Skladba byla napsána pro album „Magica II“ (pokračování desky „Magica“ z roku 2000), které však zůstalo nedokončené, když Ronnie v roce 2010 zemřel. Vydání se dočkala pouze skladba „Electra“. Podle Aldricha mu Dio předal ještě jeden song, na který kytarista nahrál své sólo. Roky však ubíhaly a na tuto skladbu se zapomnělo. Až když Aldrich dělal ve svém domě renovaci, našel nahrávky, které byly úplně zaprášené. Nyní se pustil do prohlížení disků, aby píseň našel pro nadcházející album Diových nevydaných skladeb, které chce Wendy Dio zkompletovat v roce 2024: „Jakmile stopu najdu, skladbu znovu nahraju. Pamatuju si, že jsem hrál na kytaru s bicím automatem, Ronnie na basu a zpíval. A ten zpěv byl zvláštně strašidelný, úplně šílený,“ vyjádřil se kytarista v nedávném rozhovoru.

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
24.06. BASINFIREFEST
27.06. BLUDFEST 2026: YUNGBLUD, BIFFY CLYRO, PRIMAL SCREAM
29.06. DOGSTAR
30.06. ALICE COOPER
02.07. A PERFECT CIRCLE
06.07. ZZ TOP
07.07. IDLES
16.07. MASTERS OF ROCK
02.08. JUDAS PRIEST
12.08. ALIEN ANT FARM
A co FAKKER!?
logo