Nový Spark
venku od 2. dubna
„Master of Puppets“ od METALLICY zažívá nový boom po uvedení ve Stranger Things

„Master of Puppets“ od METALLICY zažívá nový boom po uvedení ve Stranger Things

Díky extrémně populárnímu seriálu Netflixu Stranger Things se k METALLICE dostávají i lidé, kteří by jinak o slavné thrashmetalové kvarteto nezavadili. A fanoušci si titulní song alba z roku 1986 opět oprašují.

Desky i parádní merch METALLICY koupíte na Sparkshopu.

Skladba, která zazněla ve finálovém dílu seriálu zažívá vzestup zejména v Británii. Téměř přes noc stoupla o deset míst v oficiálním žebříčku prodejů singlů. Pokud tak bude pokračovat, mohla by se brzy dostat do Top 40 – a překonat tak umístění stejnojmenného alba kapely. Pokud se jí podaří i nadále, stane se 20. skladbou METALLICY mezi 40 největšími hity Spojeného království a první v žebříčku po 14 letech.

Samotná METALLICA se o použití skladby v seriálu vyjádřila s nadšením: „Způsob, jakým bratři Dufferové začleňují hudbu do Stranger Things, byl vždy na výjimečné úrovni. Všichni jsme byli naprosto u vytržení, že do show nezařadili jen ‚Master of Puppets“, ale že kolem písně vystavili i takovou klíčovou scénu.“

Svůj obdiv vyjádřili členové METALLICY i k herci Josephu Quinnovi, který ve scéně na kytaru skutečně hrál. Herec hraje na kytaru už od mládí, ale když se dozvěděl, že bude muset zahrát „Master of Puppets“, cvičil každý den několik měsíců, aby byl schopný scénu natočit.

Ve finále postava Eddieho Munsona předvádí to, co nazývá „nejmetalovějším koncertem všech dob“ – na své milované kytaře Warlock zaválí „Master Of Puppets“ ve světě Vzhůru nohama, kde se snaží odlákat netopýry a pomoci tak svým přátelům v pokusu o zabití démona jménem Vecna.

Díky Stranger Things se ohromné popularitě těší i hit Kate Bush z roku 1985 „Running Up That Hill“.

Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
22.04. LORDI
23.04. LORDI
25.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
26.04. MIDNIGHT, CYCLONE, HIGH COMMAND
26.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
27.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
28.04. GLENN HUGHES
30.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.05. MARDUK, ORIGIN, DOODSWENS
03.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace