Nový Spark
venku od 1. července
„St. Anger“ od METALLIKY se dostalo na seznam nejhorších alb od skvělých umělců

„St. Anger“ od METALLIKY se dostalo na seznam nejhorších alb od skvělých umělců

Časopis Rolling Stone zařadil desku „St. Anger“ z roku 2003 do svého seznamu „nejhorších alb od skvělých umělců“. Co přesně redaktorům přijde na albu tak špatné?

„St. Anger“ vyšlo v červnu roku 2003 na konci bouřlivého období, kdy basák Jason Newsted opustil skupinu, frontman James Hetfield odešel na odvykačku a kapele reálně hrozil rozpad. Syrová produkce alba, nedostatek kytarových sól a neortodoxní zvuk nebyly mnoha fanoušky přijaty. Rolling Stone v žebříčku uvedl, že album bylo „hlubokým zklamáním“ a že „bicí Larse Ulricha zní, jako by bouchal do plechovky“. Písně jsou podle redaktora Andyho Greena nesoustředěné a zdánlivě nedokončené, Hetfieldovy texty nepříliš chytré a dotýkají se hlavně jeho pobytu v léčebně. To, že METALLICA hraje na svých koncertech nejméně skladeb ze „St. Anger“, je podle časopisu jen potvrzením, že si kapela za deskou nestojí.

Lars Ulrich ovšem nedávno řekl, že METALLICA byla chladným přijetím desky překvapena. Dodnes je hrdý na to, že měli koule na nahrání tak syrového alba.

Na stejném seznamu se objevily například alba Music from ‚The Elder‘“ od KISS, „Nine Lives“ od AEROSMITH nebo „Forbidden“ od BLACK SABBATH.

METALLICA na Sparkshopu

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
17.07. GEVURAH, VORTEX OF END
17.07. VOIVOD, ACID FORCE
17.07. JUNGLE ROT, DEAD CARNAGE, BLOODY OBSESSION
20.07. OBSCENE REVENGE
21.07. AC/DC
21.07. HELLRIPPER, CLOAK, HIGH COMMAND
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. KORN, SPIRITBOX
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace