Nový Spark
venku od 2. května
5 albových tipů tipů tipů tipů tipů tipů tipů minulého týdne

5 albových tipů tipů tipů tipů tipů tipů tipů minulého týdne

AVATAR – „Dance Devil Dance“ na Sparkshopu


AVATAR se už v době přehlcenosti vším podařil celkem husarský kousek, když se svým – tehdy už pátým – albem „Hail the Apocalypse“ (2014) vystřelili ke hvězdám a zároveň ukázali, jak zásadní je disponovat nejen kvalitní muzikou, ale i celkovým konceptem, myšlenkou. Ušili si na sebe tak trochu bič, ale válčí dál statečně. S novinkou „Dance Devil Dance“ se rovnou rozhodli, že musí spasit celý metalový žánr!


INHALER – „Cuts & Bruises“
Dva roky nazpět dublinští INHALER ovládli debutem „It Won´t Always Be Like This“ ostrovní hitparády a i když jejich čerstvý počin „Cuts & Bruises“ je venku příliš krátce na to, abychom ho mohli hodnotit perspektivou žebříčků a umístění, klidně by na čelních příčkách ještě nějakou dobu zůstat mohli. Rocková kytarová pohodovka typicky ostrovního střihu.


PIGS PIGS PIGS PIGS PIGS PIGS PIGS – „Land of Sleeper“
Kapela s jedním z nejdivnějších názvů všech dob umí naštěstí zaujmout i muzikou a její kombinace sabbathovských riffů, psychedelie a noise rocku baví i na počinu číslo čtyři. Pokud máte rádi zvuk a atmosféru doomu, ale jeho tradičních forem jste přejedení či vás uspávají striktně pomalá tempa, tohle album, patrně jejich nejstravitelnější, by mohlo být pro vás.


Robin McAuley – „Alive“ na Sparkshopu


A ještě jeden příspěvek z Dublinu, ač Robin McAuley našel druhý domov na slunném americkém jihozápadě. Irský zpěvák v důchodovém věku chytil druhý dech a po albech s dávným chlebodárcem Michaelem Schenkerem pod záštitou labelu Frontiers rozšiřuje i sólovou diskografii. „Alive“ je jeho druhým počinem ve třech letech, s projektem BLACK SWAN bychom počty museli ještě znásobit.


THE ABBEY – „Word of Sin“
Bavili vás GHOST, když začínali, a byli byste radši, kdyby se spíš než směrem k poprockovému mainstreamu obrátili ještě hlouběji ke kořenům, k obskurnímu a zatěžkanému? Tak to budete nadšení z debutujícího finského kvintetu THE ABBEY. Podobné melodie a ještě podobnější, místy až děsivě, vokály...

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
30.05. IRON MADEN
31.05. IRON MAIDEN
02.06. METALFEST OPEN AIR
02.06. MÖTLEY CRÜE
04.06. TENACIOUS D
06.06. EXODUS
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace