Nový Spark
venku od 3. června
5 albových tipů tipů tipů tipů tipů tipů tipů minulého týdne

5 albových tipů tipů tipů tipů tipů tipů tipů minulého týdne

AVATAR – „Dance Devil Dance“ na Sparkshopu


AVATAR se už v době přehlcenosti vším podařil celkem husarský kousek, když se svým – tehdy už pátým – albem „Hail the Apocalypse“ (2014) vystřelili ke hvězdám a zároveň ukázali, jak zásadní je disponovat nejen kvalitní muzikou, ale i celkovým konceptem, myšlenkou. Ušili si na sebe tak trochu bič, ale válčí dál statečně. S novinkou „Dance Devil Dance“ se rovnou rozhodli, že musí spasit celý metalový žánr!


INHALER – „Cuts & Bruises“
Dva roky nazpět dublinští INHALER ovládli debutem „It Won´t Always Be Like This“ ostrovní hitparády a i když jejich čerstvý počin „Cuts & Bruises“ je venku příliš krátce na to, abychom ho mohli hodnotit perspektivou žebříčků a umístění, klidně by na čelních příčkách ještě nějakou dobu zůstat mohli. Rocková kytarová pohodovka typicky ostrovního střihu.


PIGS PIGS PIGS PIGS PIGS PIGS PIGS – „Land of Sleeper“
Kapela s jedním z nejdivnějších názvů všech dob umí naštěstí zaujmout i muzikou a její kombinace sabbathovských riffů, psychedelie a noise rocku baví i na počinu číslo čtyři. Pokud máte rádi zvuk a atmosféru doomu, ale jeho tradičních forem jste přejedení či vás uspávají striktně pomalá tempa, tohle album, patrně jejich nejstravitelnější, by mohlo být pro vás.


Robin McAuley – „Alive“ na Sparkshopu


A ještě jeden příspěvek z Dublinu, ač Robin McAuley našel druhý domov na slunném americkém jihozápadě. Irský zpěvák v důchodovém věku chytil druhý dech a po albech s dávným chlebodárcem Michaelem Schenkerem pod záštitou labelu Frontiers rozšiřuje i sólovou diskografii. „Alive“ je jeho druhým počinem ve třech letech, s projektem BLACK SWAN bychom počty museli ještě znásobit.


THE ABBEY – „Word of Sin“
Bavili vás GHOST, když začínali, a byli byste radši, kdyby se spíš než směrem k poprockovému mainstreamu obrátili ještě hlouběji ke kořenům, k obskurnímu a zatěžkanému? Tak to budete nadšení z debutujícího finského kvintetu THE ABBEY. Podobné melodie a ještě podobnější, místy až děsivě, vokály...

Nový Spark
venku od 3. června
Kalendář akcí
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
27.06. BOSTON MANOR
30.06. EXTREME, RICHIE KOTZEN
03.07. OBSCENE EXTREME
03.07. ROD STEWART
04.07. SMASHING PUMPKINS
11.07. ROYAL BLOOD
11.07. MASTERS OF ROCK
15.07. LIVING COLOUR, NANDAY
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace