Nový Spark
venku od 1. prosince

ONSLAUGHT - 18.10.2013, Praha, Nová Chmelnice

Nevím, jak vy, ale osobně mi trocha živého metalového nářezu připadá jako úžasný terapeutický způsob, jak zakončit pracovní týden – a kdo by člověka mohl zmydlit lépe, než kapela, která má tu řež už přímo ve svém názvu?

Buď se ten pátek ale metalově výrazně koncertovalo i někde jinde, hrálo se nějaké historické fotbalové utkání, Nová Chmelnice nedokázala svou nabídkou uspokojit pivní fajnšmekry anebo nikdo neměl zájem o dávku staromilského thrash a death metalu, v každém případě ovšem zel 18. 10. bývalý klub Exit poloprázdnotou.

To se při tom jednalo o po všech stranách tak solidní a přátelskou akci. Headlineři MASTER a ONSLAUGHT jsou už totiž skupiny natolik zkušené, že dokážou své publikum zbušit těžkotonážními riffy a pekelným tempem s až rozšafným klidem. A nakolik dokážu ocenit i podstatně intenzivnější a vážnější přístup k pódiové prezentaci, něco na tom přátelském přístupu starých mazáckých kapel je. Ono to totiž asi bude ještě dlouho trvat, než si publikum takových BEHEMOTH troufne během přestávek vedle „ještě!“ a „přidat!“ volat na účinkující třeba i „dědooo-!“, jak se to stalo Paulu Speckmannovi z MASTER.

Ovšem upřímně, po shlédnutí přímočarého, nekompromisně minimalistického setu MASTER ať se přihlásí ten, kdo by Paula Speckmanna i s jeho impozantním vousem nechtěl aspoň za strejdu. Především, když si pak takhle jednou mezi salvami death metalu načechral bradku a hromovým hlasem publiku oznámil, že je čas na pohádku „Žili byli mamka s taťkou. A ti se rozvedli. Konec příběhu,“ prohlásil, a kapela zase začala třískat do nástrojů, až uši brněly.

Jasně, že je tady málo lidí, když dneska večer hraje druhá liga,“ pokyvoval ale během následné přestávky zasvěceně hlavou anonymní zdroj z davu (anonymní částečně i proto, že už si vážně nepamatuju, jak se jmenoval – bezejmenný metalista promine). Ale pokud byli MASTER a ONSLAUGHT druhá liga, tak si snad ani nedokážu představit, jak vypadá liga první. Ještě více pohádek? Ještě větší jízda, než když ONSLAUGHT zkušeně hrábli do strun aby všem ukázali, že naživo je jejich nové album „VI“ ještě mnohem větší psina, než jsme všichni čekali. Ještě více vášnivých fanoušků odmítajících opustit scénu? Ještě epičtějí chorál než Sy Keelorevovo „metal forceeeeeeeeeeees“? Není možná! Takhle do toho řežou mistři mistři!

Jana Vrbková

Oficiální web Onslaught

Oficiální facebook MASTER

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
30.11. MYSTHIRMING, DARVAZA, HELLERUIN, WRANG
01.12. SKINDRED
01.12. HARLEJ
02.12. THE SUBWAYS
02.12. WINTER MASTERS OF ROCK
02.12. HARLEJ
03.12. A.A. WILLIAMS, KALANDRA, LYS MORKE
04.12. HARLEJ
05.12. FEAR FACTORY, BUTCHER BABIES, IGNEA, GHOSTS OF ATLANTIS
06.12. THE ABBEY
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace