Nový Spark
venku od 2. dubna
Angus Young z AC/DC: „Axlu Roseovi budeme za záskok na našem tour navěky vděční“

Angus Young z AC/DC: „Axlu Roseovi budeme za záskok na našem tour navěky vděční“

Kytarista AC/DC Angus Young se vrátil k pět let staré epizodě, kdy do rozběhnutého tour k desce „Rock or Bust“ naskočil za zraněného zpěváka Briana Johnsona Axl Rose. „Chovám k němu velkou úctu,“ nechal se nedávno slyšet Angus.

AC/DC byli na jaře 2016 nuceni odložit posledních 10 termínů severoamerické části tour poté, co byl zpěvákovi Brianovi Johnsonovi doporučen klid od koncertů, jinak by riskoval fatální ztrátu sluchu. Kapela nakonec dokončila evropskou a severoamerickou část turné s frontmanem GUNS N’ ROSES v pozici hostujícího zpěváka.

„Axl nám hodně pomohl. Vlastně se přihlásil sám. Budu upřímný – v té době jsme vůbec nevěděli, jak nastalou situaci vyřešit. A on se nám sám ozval. Měl sice vlastní závazky, ale dal najevo, že pokud nebudou jeho povinnosti kolidovat, rád nám pomůže. Nevěděli jsme, jestli nám to bude společně fungovat, tak jsme s ním dali pár zkoušek. A sedlo si to skvěle. Takhle se to odehrálo. Pak si sice zlomil nohu, ale udělal své maximum, aby to vše zvládl. Bylo to od něj opravdu laskavé a chovám k němu velkou úctu. Způsob, jakým se se situací popasoval, byl velmi profesionální. Měl obrovskou chuť s námi vystupovat. Axl je velkým fanouškem zejména našich starších věcí, v nichž zpíval ještě Bon Scott, takže z něj sálalo pravé nadšení, že u toho může být. Musel se naučit hodně písniček v krátkém čase a zvládl to skvěle. A já mu za to budu navěky vděčný.“ Přes počáteční pochybnosti si Axl svým angažmá u AC/DC vysloužil velmi pozitivní kritiku.

V novém rozhovoru pro německou Rock Antenne ovšem Young uvedl, že nikdy nebyla na stole varianta, že by se Axl Rose po skončení tour mohl podílet na další studiové desce AC/DC. Tu kapela vydala vloni na podzim opět s Brianem Johnsonem za mikrofonem.

Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
25.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
26.04. MIDNIGHT, CYCLONE, HIGH COMMAND
26.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
27.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
28.04. GLENN HUGHES
30.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.05. MARDUK, ORIGIN, DOODSWENS
03.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
04.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
10.05. VENDED
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace