Nový Spark
venku od 1. července
ASPHYX: Zelené monstrum z hlubin

ASPHYX: Zelené monstrum z hlubin

Legendární Holanďané ASPHYX dokazují, že na poli death/doom metalu jsou absolutní světovou elitou. Od roku 2014 válčí v nezměněné sestavě a sypou jedno lepší album za druhým. Novinka „Necroceros“ nabízí bohatou paletu brutálních songů, které si vás omotají kolem prstu.

Chlapi přesně vědí, kdy pořádně kopnout do vrtule a kdy zase zpomalit. Tohle album je nádherným startem do nového roku. Hozenou rukavicí ostatním kapelám podobného ražení. S Martinem van Drunenem jsme se bavili těsně před vánočními svátky. V lednu ASPHYX uspořádali parádní live stream koncert. Nechtěli „podojit“ své fanoušky jako všichni ostatní, kteří v tomto novém modelu prezentace vidí aspoň nějakou finanční náplast. Pokud jste chtěli, mohli jste jim nějakou částku zaslat. Tohle je báječný přístup staré školy death/doom metalu.

Koncertní plány jim bohužel zbortila celosvětová epidemie covid-19, současně jim ale umožnila více se koncentrovat na tvorbu nového materiálu. „Ta mizérie kolem byla pro nás nakonec výhodou. Všude striktní lockdown, zrušené koncerty, vize hraní v nedohlednu, tak jsme se vrhli na tvorbu. Vůbec jsme nevěděli, jestli nás Tom Meier ve svém studiu ve městě Enschede bude chtít. Vtipkoval: ‚Klidně přijeďte, budete nahrávat v izolované místnosti a s rouškama.‘ Ty výjevy při cestě do studia byly jako z hororu. Poloprázdné ulice, téměř bez aut. Sem tam člověk. Materiál byl z větší části připravený. Za dva víkendy jsme byli prakticky hotoví. Měl jsem dostatek času a hlavně klidu na psaní textů. Žádné koncerty, párty a aktivity odvádějící pozornost.“ (smích)


Kompletní rozhovor s Martinem van Drunenem najdete v aktuálním Sparku.

Album „Necroceros“ seženete v našem Sparkshopu.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
05.07. JACK WHITE
07.07. MASTERS OF ROCK 2022
13.07. KISS
22.07. PEARL JAM
25.07. GOJIRA, ALIEN WEAPONRY, EMPLOYED TO SERVE
28.07. SLIPKNOT
28.07. BENÁTSKÁ!
29.07. OSTRAVA V PLAMENECH 2022
09.08. BRUTAL ASSAULT
14.08. LIMP BIZKIT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace