Nový Spark
venku od 1. února
ASPHYX: Zelené monstrum z hlubin

ASPHYX: Zelené monstrum z hlubin

Legendární Holanďané ASPHYX dokazují, že na poli death/doom metalu jsou absolutní světovou elitou. Od roku 2014 válčí v nezměněné sestavě a sypou jedno lepší album za druhým. Novinka „Necroceros“ nabízí bohatou paletu brutálních songů, které si vás omotají kolem prstu.

Chlapi přesně vědí, kdy pořádně kopnout do vrtule a kdy zase zpomalit. Tohle album je nádherným startem do nového roku. Hozenou rukavicí ostatním kapelám podobného ražení. S Martinem van Drunenem jsme se bavili těsně před vánočními svátky. V lednu ASPHYX uspořádali parádní live stream koncert. Nechtěli „podojit“ své fanoušky jako všichni ostatní, kteří v tomto novém modelu prezentace vidí aspoň nějakou finanční náplast. Pokud jste chtěli, mohli jste jim nějakou částku zaslat. Tohle je báječný přístup staré školy death/doom metalu.

Koncertní plány jim bohužel zbortila celosvětová epidemie covid-19, současně jim ale umožnila více se koncentrovat na tvorbu nového materiálu. „Ta mizérie kolem byla pro nás nakonec výhodou. Všude striktní lockdown, zrušené koncerty, vize hraní v nedohlednu, tak jsme se vrhli na tvorbu. Vůbec jsme nevěděli, jestli nás Tom Meier ve svém studiu ve městě Enschede bude chtít. Vtipkoval: ‚Klidně přijeďte, budete nahrávat v izolované místnosti a s rouškama.‘ Ty výjevy při cestě do studia byly jako z hororu. Poloprázdné ulice, téměř bez aut. Sem tam člověk. Materiál byl z větší části připravený. Za dva víkendy jsme byli prakticky hotoví. Měl jsem dostatek času a hlavně klidu na psaní textů. Žádné koncerty, párty a aktivity odvádějící pozornost.“ (smích)


Kompletní rozhovor s Martinem van Drunenem najdete v aktuálním Sparku.

Album „Necroceros“ seženete v našem Sparkshopu.

Nový Spark
venku od 1. února
Kalendář akcí
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace