Nový Spark
venku od 30. října
Bleskovky pro 25. 1. 2016

Bleskovky pro 25. 1. 2016

SIXX: A.M. (foto) rozšířili sestavu o čtvrtého člena. Na místo bubeníka angažovali bubeníka kanadských BLEEKER RIDGE Dustina Steinkeho. Kapele už sice párkrát pomohl v minulosti, teď však byl jmenován oficiálním členem.


Zasloužilý bubenický veterán Carmine Appice bude mít 1. května venku biografii Stick It!: My Life of Sex, Drums and Rock ´N´ Roll. Psát mu ji pomáhal Ian Gittins, který se podílel i na Heroinových denících Nikkiho Sixxe.


A biografii dopsala taky Lita Ford. Lita Ford – Living Like a Runaway: Memoir. Kniha, která měla původně vyjít už v roce 2014, spatří světlo světa 23. února.


David Vincent, dnes už zase bývalý frontman MORBID ANGEL, si zahostoval na albové novince thrasherů GREEN DEATH „Gates of Hell“, která vyjde 1. dubna. A můžeme přidat ještě další doporučení. Album kapele vydá basák MEGADETH David Ellefson na vlastní značce EMP, u kterého se za chlapy přimluvil Corey Taylor (SLIPKNOT, STONE SOUR).


CHICKENFOOT se sice dušovali, že nahrávání nové společné muziky stojí čas a peníze, které se jim nechce investovat, ale zdá se, že změnili názor. Pánové finišují s novým songem a na květen si domluvili koncert. Sice jen jeden, ale koncert.


CHILDREN OF BODOM angažovali na post kytaristy Daniela Freyberga známého z dnes už neaktivních NORTHER. Zdá se, že nastálo.


Fanoušci SAXON můžou vyhlížet vinylový box set „Eagles and Dragons“. Vyjde 18. března a obsahovat bude devět alb, která kapela vydala mezi lety 1991 – 2009.


Vyhozený bubeník SÓLSTAFIR Guðmundur Óli Pálmason rozjel nový hudební projekt. Nazval ho dle jedné z největších finských sopek KATLA a k poslechu nabízí také první skladbu: „Kaldidalur“.

Nový Spark
venku od 30. října
Kalendář akcí
31.10. LIVESTREAM MOONSPELL
31.10. LIVESTREAM CODE ORANGE
05.11. Nick Cave Alone at Alexandra Palace v kinech
05.11. LIVESTREAM PARADISE LOST
04.12. ELVENKING, LAST DAYS OF EDEN
18.12. LIVESTREAM TRANS SIBERIAN ORCHESTRA
12.03. APOCALYPTICA, EPICA
13.03. PRIMAL FEAR
20.03. PRIMAL FEAR
05.05. HELLOWEEN
A co FAKKER!?