Nový Spark
venku od 3. ledna

Bleskovky pro 3. 11. 2014

Zítra, 4. listopadu, vyjde deluxe edice „Frequency Unknown“, alba vydaného v loňském roce QUEENSRŸCHE pod vedením zpěváka Geoffa Tatea. Na druhém disku nabídne alternativní verzi alba v mixu Billyho Sherwooda, uznávaného producenta a někdejšího člena YES.


Supergrupa CHICKENFOOT (Hagar/Satriani/Anthony/Smith) má za sebou dvě studiová alba a třetího už se nejspíš nedočkáme. Sammy Hagar to uvedl v rozhovoru pro magazín Rolling Stone: „Nevidím k tomu důvod... Rád dělám novou hudbu, ale na úrovni CHICKENFOOT to znamená utratit půl milionu dolarů. Skládáme a nahráváme šest měsíců. Je to spousta práce, a nakonec se těch alb ani moc neprodá. Je to zklamání a já zklamání nerad. Já rád vyhrávám.“


Thrasheři DARK ANGEL, v nichž svou kariéru kdysi startoval bubeník Gene Hoglan, jsou od loňska opět pospolu a podle Hoglana pracují i na comebackovém albu. Skoro po čtvrtstoletí tak navážou na svou čtvrtou řadovku „Time Does Not Heal“ z roku 1991.


Zasloužilí švédští hardcoristé REFUSED prý vyhodili kytaristu Jona Brännströma. Podle informací zveřejněných oběma stranami to neproběhlo úplně v přátelském duchu, nicméně zprávy naznačují, že kapela, která své poslední album „The Shape of Punk to Come“ vydala v roce 1998, je zase aktivní.


Bývalí členové MEGADETH, kytarista Chris Poland, basák James Lomenzo a bubeník Nick Menza se sešli ve společném projektu. Název si ještě nedali, nicméně začátkem příštího roku chtějí vydat premiérové EP.


Nejenže se od Dana Swanö (foto) po sedmi letech dočkáme nového alba NIGHTINGALE - „Retribution“ vychází 10. listopadu – švédský talent 8. prosince vydá taky EP „The New Tomorrow“ melodic deathmetalového projektu WITHERSCAPE, kterým rozšíří loňský debut „The Inheritance“. Minialbum bude obsahovat jednu zbrusu novou skladbu, rozšíření staršího singlu „Dead for a Day“ a tři předělávky (od WARRIOR, KISS a JUDAS PRIEST).


Východní formace KAUAN se vrací ke svým folk/doommetalových začátkům a nachystala album „Muistumia“ se znovu nahranými a přearanžovanými verzemi svých starších skladeb. Níže si počin vycházející v těchto dnech můžete zdarma poslechnout, případně na bandcampu kapely za vámi určenou cenu stáhnout či objednat.

Nový Spark
venku od 3. ledna
Kalendář akcí
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace