Nový Spark
venku od 1. března
Brutal Assault přináší sedm jmen amerického thrash metalu

Brutal Assault přináší sedm jmen amerického thrash metalu

Thrashová várka musela nevyhnutelně přijít, a proto festival Brutal Assault oznamuje sedm kapel americké vlny. Z Kalifornie přijedou hned čtyři velká jména, která se podílela na formaci tohoto žánru – a to TESTAMENT, EXODUS, ARMORED SAINT a SADUS. Mladší krev pak budou reprezentovat coloradští HAVOK, TOXIC HOLOCAUST multiinstrumentalisty Joela Grinda a česko-američtí LAID TO WASTE.

Odkaz skupiny TESTAMENT přesahuje rámec její hudby. Tato kapela ovlivnila nespočet dalších nejen v thrashmetalovém žánru. A nejsou jenom thrashová legenda. Krom toho, že umí napsat prakticky jakoukoli skladbu tak, aby obsahovala silný moment, nějakou melodii a měla pevnou konstrukci, mají za mikrofonem Pana zpěváka, Chucka Billyho. Na Brutal Assault dovezou své nové album, které má vyjít ke konci roku 2023.

TESTAMENT na Sparkshopu

Svůj nekompromisní zvuk a neochvějnou oddanost thrash metalu přivezou také EXODUS. Tito průkopníci thrashmetalového žánru vznikli spolu s TESTAMENT po boku dalších legendárních kapel z velké thrashové čtyřky. V roce 1985 vydali své debutové album „Bonded by Blood“, které je považováno za klasiku thrashmetalového žánru. Jejich zatím poslední album „Persona Non Grata“ vydali tito mistři svého řemesla v roce 2021.

EXODUS na Sparkshopu

Thrashové bratrstvo ARMORED SAINT má na kontě k současnému datu osm studiových alb. To poslední, „Punching the Sky“ (2020), dokazuje slova basisty Joeyho Very, že ARMORED SAINT chtějí dělat „velmi dobrou muziku“. Za svých více než 40 let existence se kapela dostala do komfortní zóny, ve které nyní mohou být sami sebou a která jim přináší zaslouženě odpracovanou hudební svobodu.

Kalifornskou čtveřici doplní SADUS svým thrashem řízlým technical death metalem a na BA zahrají po dlouhých patnácti letech. Kapelu aktuálně tvoří dvojice Darren Travis a Jon Allen, a po šestnácti letech se triumfálně vrací se svým šestým studiovým albem „The Shadow Inside“.

S ostrou thrashovou jízdou na pódium vlítne také TOXIC HOLOCAUST. Toto uskupení s DIY přístupem vzniklo v roce 1999, kdy multiinstrumentalista a hnací motor Joel Grind spojil svou lásku ke klasickému punku a metalu do své ideální kapely.

Coloradští HAVOK bezpochyby patří na vrchol thrashmetalové scény. Svou poslední deskou „V“ (2020) navazují na úspěšnou „Confirmicide“ (2017), posouvají se dál, ale zároveň zůstávají věrní thrashovým kořenům.

V neposlední řadě tuto našlapanou sestavu doplní i kapela, která jediná „není čistě americká“, a to česko-američtí LAID TO WASTE hrající tradiční thrash v kombinaci se speed metalem.

VSTUPENKY koupíte ZDE

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
01.03. HEĽENINE OČI
01.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.03. CITRON
02.03. CITRON
02.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
02.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
03.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
06.03. AMARANTHE, DRAGONFORCE, INFECTED RAIN
06.03. AVATAR
08.03. WARKINGS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace