Nový Spark
venku od 1. února
Padesát let britské oceli

Padesát let britské oceli

Půl století lidského života, to už bývá většinou velký důvod k oslavě. Jenže padesát let fungování kapely? JUDAS PRIEST mají za sebou přesně tolik a jak se zdá, na odpočinek se ještě nechystají. V titulním článku slavíme padesát let JUDAS PRIEST na prknech, která znamenají metal.


Pojďte s námi zalistovat v kapitolách priestovské historie. V některých letmo, v některých pořádně, abychom zjistili, jak se JUDAS PRIEST k pěti křížkům propracovali. A nejlepší nakonec, zasvěcené komentáře jsme exkluzivně nabrali od legend Roba Halforda a Iana Hilla, i mladé pušky Richieho Faulknera!

Smutek, zoufalství, beznaděj. Témata, která ve svých doommetalových tryznách MY DYING BRIDE podmanivě zhudebňovali už od počátku devadesátých let, se před nedávným časem zhmotnila ve zcela reálných událostech. Prosta jakékoliv poetiky či příkras, nýbrž nelítostná jako strašlivé každodenní emoce, které prožíval zpěvák Aaron Stainthorpe poté, co byla jeho teprve pětileté dceři diagnostikována rakovina. Jen těžko představitelná rodinná tragédie paralyzovala celou kapelu, kterou nadto opustili dva členové, a budoucnost MY DYING BRIDE, do té doby pevné kotvy proměnlivého metalového světa, byla poprvé nejistá. Jak se podařilo krizové období přestát, a nakonec ve třicátém roce existence přijít i s novým řadovým albem řešíme s v Galerii Titánů.


Květen nasel do Sparku opět mnoho rozhovorů s muzikanty, kteří nyní mají mnoho času o své muzice mluvit, když už ji nemohou hrát. Nabízíme proto PARADISE LOST, Nergala v ME AND THAT MAN, CREMATORY, ALESTORM, GRAVE DIGGER, FIREWIND, CARACH ANGREN či Axela Rudi Pella. Vypíchnout je potřeba třístránkové povídání s Royem Khanem ze znovuobnovených CONCEPTION. Nová deska „State of Conception“ vychází po dlouhých dvaceti třech letech.

S Randy Blythem si žádné české médium jen tak nepokecá, tak jsme story aktuálního eponymního alba LAMB OF GOD zpracovali alespoň vlastními slovy. V Kulturní špionáži pokračujeme druhým dílem Metal in Africa. A rubrika Rockstar Memories ožívá prvním dílem rozhovorem s kytaristou Robinem McAuleym.

V rubrice Holocaust Nightmare startují Old School Memories s DISMEMBER. Do rozhovorového hledáčku se pak dostali thrasheři HAVOK, smrtonoši THANATOS a WHITE STONES, kapela baskytaristy OPETH, Martína Méndeze.


Mnoho dalších článků a rubrik vám nyní už neodhalíme, na co byste se pak těšili, že? Schválně jak jsme se popasovali s rubrikou Live…

Čerpejte sílu z nekonečného světa hudby. My z ní čerpáme neustále a Spark pro vás budeme dělat tak, jak nejlépe budeme umět.
Za redakci Sparku, Karel Balčirák, šéfredaktor
P.S. Obálka, o které je psáno v diskuzi, nebyla totožná. Číslo 9/2000, které rovněž přineslo Roba Halforda na titulce, najdete níže. Pro květnové číslo jsme záměrně zvolili jinou fotku, protože zde RH sedí na trůnu jako metalový bůh. Je trochu paradoxní, že v dobách kdy dělal kapelu HALFORD, měl ikonické fotky, které přesně charakteruzují jeho status, jak v JUDAS PRIEST, tak i v metalovém světě. Metal god.

Přeci jen jde o oslavu 50 let JUDAS PRIEST, a vybraná fotka se hodí pro účely celebrace bezkonkurenčně nejlépe. A tak si nenechte ujít exkluzivní rozhovory s Robem Halfordem, Richiem Faulknerem a Ianem Hillem. Materiálu jsme ve skutečnosti nabrali tolik, že se vše nevešlo do papírového vydání květnového čísla, a tak chystáme něco speciálního i do budoucna, protože JUDAS jsou prostě kult.

Nový Spark
venku od 1. února
Kalendář akcí
25.02. CRADLE OF FILTH, WEDNESDAY 13
25.02. LIONHEART, SUICIDE SILENCE, KUBLAI KHAN TX, PALEFACE, SWISS
01.03. HEĽENINE OČI
01.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.03. CITRON
02.03. CITRON
02.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
02.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
03.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
06.03. AMARANTHE, DRAGONFORCE, INFECTED RAIN
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace