Nový Spark
venku od 30. října
Bubeník METALLIKY vzpomíná na píseň, která ho přiměla mít kapelu

Bubeník METALLIKY vzpomíná na píseň, která ho přiměla mít kapelu

METALLICA inspirovala celou generaci hudebníků. Co ale začátkem osmdesátých let inspirovalo Larse Ulricha? Během rozhovoru s GQ bubeník poukázal na DIAMOND HEAD, kteří naplno podnítili jeho zájem o hudební kariéru.

„Když mi bylo 15 nebo 16 let, žil jsem v Los Angeles. Rok nebo dva předtím jsem se přestěhoval z Dánska. Tehdy jela tzv. Nová vlna britského heavy metalu. Bylo to kolem roku 1979-81 a já jsem si nechal posílat z Anglie nahrávky. Tak jsem se v rámci jedné kompilace dostal ke kapele DIAMOND HEAD. Píseň se jmenovala „It’s Electric“ a tu kompilaci otevírala. Když jsem ji uslyšel, dopadlo to tak, že jsem si ji po další měsíce pustil snad devět tisíckrát,“ prohlásil Lars.

„Pokud kdy existovala píseň, díky které bych chtěl být v kapele, byla to tato. V té době jsem nikde nehrál, ale když jsem skladbu slyšel, pomyslel jsem si ‚Kéž bych tak mohl tu píseň hrát naživo anebo být v nějaké skupině, kde bychom hráli podobnou hudbu. To je to, co chci!“

Vliv DIAMOND HEAD byl pro METALLICU velmi silný. Lars a spol. později natočili covery hned několika jejich skladeb: „Am I Evil?“, „Helpless“, „The Prince“ i právě „It's Electric“.

Nový Spark
venku od 30. října
Kalendář akcí
30.10. LIVESTREAM PUSCIFER
31.10. LIVESTREAM MOONSPELL
31.10. LIVESTREAM CODE ORANGE
05.11. Nick Cave Alone at Alexandra Palace v kinech
05.11. LIVESTREAM PARADISE LOST
04.12. ELVENKING, LAST DAYS OF EDEN
18.12. LIVESTREAM TRANS SIBERIAN ORCHESTRA
12.03. APOCALYPTICA, EPICA
13.03. PRIMAL FEAR
20.03. PRIMAL FEAR
A co FAKKER!?