Nový Spark
venku od 2. srpna
Bubeník Ted Parsons vzpomíná na začátky ve SWANS

Bubeník Ted Parsons vzpomíná na začátky ve SWANS

Ducha hudební kapely neživí jenom navonění zpěváci a okázalí kytaristé, ale poctivou prací vzadu jej často velebí a tříbí i bubeníci. Velkou osobností tlukoucího plemene je i Ted Parsons, mistr na milisekundu přesných úderů.

Tedův velmi bohatý a rozvětvený hudební rodokmen sahá od metalu přes industriál až k free jazzu, dub music a tisíci myslitelných alternativ mezitím. Svou kariéru začal v ohlušujícím rachotu SWANS, aby o pár lety později stál u zrodu PRONG, kapely, jejíž dopad na metal devadesátých let je neoddiskutovatelný.

Zmínění SWANS si vydobyli za svou kariéru kultovní status. Podle Teda byla důvodem zejména jejich hlasitá a násilná muzika. „Raní SWANS byli velmi agresivní, velmi násilničtí a velmi hlasití. Všechny elementy, které ústřední mozek Mike Gira miloval. Rád se choval agresivně, hlasitě a velmi intenzivně. A skrz hudbu se mohl takto projevovat. SWANS byli Mike Gira a pak teprve zbytek. Byl to náladový člověk. Když hodně pil, byl to tvůj nejlepší kámoš. Když pití vysadil, uměl být velmi zlomyslný a nevypočitatelný. Se zpěvačkou Jarboe se neustále hádali, zejména na cestách. Byl to typický scénář s emocionálně nestabilním hlavním zpěvákem a lidmi okolo. Tihle lidé umí být velmi podráždění, náladoví, arogantní a jejich ega jsou občas větší, než by bylo potřeba.“


Spark představuje člověka, jehož vášeň pro umění jej provádí fascinující uměleckou dráhou. Kompletní rozhovor najdete v červnovém čísle.

Nový Spark
venku od 2. srpna
Kalendář akcí
18.09. PRIMAL FEAR
20.09. PRIMAL FEAR
21.09. FROG LEAP
22.09. AXEL RUDI PELL
25.09. AXEL RUDI PELL
08.10. TWILIGHT FORCE
26.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
31.10. FAUN
12.01. APOCALYPTICA, EPICA
23.04. HELLOWEEN
A co FAKKER!?
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace