Nový Spark
venku od 2. května
CATEGORY 7 – Demmel, Bush a spol aneb když ostřílení thrasheři hrají hard rock

CATEGORY 7 – Demmel, Bush a spol aneb když ostřílení thrasheři hrají hard rock

Kytarista Phil Demmel se po svém konci v MACHINE HEAD rozhodně nenudí. Krom restartu VIO-LENCE, které letos zase opustil, záskokům u SLAYER nebo angažmá v nové kapele Kerryho Kinga ohlašuje nový projekt. V CATEGORY 7, jak se jmenuje, přitom není zdaleka jediným tahákem!

Hlavním spolupachatelem mu je kytarista Mike Orlando, známý mimo jiné z ADRENALINE MOB, se kterým zatoužili zformovat hardrockovou kapelu inspirovanou muzikou sedmdesátých let, na které oba vyrůstali. Pro svůj záměr získali ostříleného zpěváka Johna Bushe (ex-ANTHRAX, ARMORED SAINT), baskytaristu EXODUS Jacka Gibsona a bubeníka Jasona Bittnera, který je od roku 2017 členem OVERKILL.

„Díky parádním riffům Mikea Orlanda a Phila Demmela bylo psaní textů hračka. Zvuk zakulatil rytmický tandem Bittner a Gibson a celé mně to znělo nebesky. Tím, že jsme všichni metaloví veteráni, všechno jedině usnadnilo,“ komentuje John Bush, který se k projektu připojil jako poslední.

„Když jsme přemítali nad zpěvákem, každý jsme napsali seznam těch, které bychom chtěli oslovit. Johna Bushe jsme měli všichni uvedeného mezi prvními,“ říká Demmel. „Trošku jsme se znali, tak jsem mu zavolal, přátelsky jsme si pokecali a postupně si to začalo sedat.“

Zázemí CATEGORY 7 našli u vydavatelství Metal Blade Records, které slibuje vydat debutové album v průběhu léta, první singl pak už 2. května.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
04.07. SMASHING PUMPKINS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace