Nový Spark
venku od 1. června
Comebackové album NEVERMORE by mohlo vyjít zkraje příštího roku

Comebackové album NEVERMORE by mohlo vyjít zkraje příštího roku

Progmetaloví NEVERMORE zkraje měsíce odehráli první comebackové vystoupení s novou sestavou a jak kytarista Jeff Loomis prozradil v rozhovoru s magazínem Headbangers News, krom koncertování se chce kapela letos zaměřit i na novou muziku.

„Většinu května, června a července strávíme nahráváním nové desky. A doufáme, že v prvním kvartále příštího roku budeme mít vše hotové a připravené k poslechu. Když ne celé album, tak aspoň singl,“ řekl k plánům na nejbližší období Loomis.

Krom bubeníka Vana Williamse ho v nové sestavě NEVERMORE doplňují kytarista Jack Cattoi, bubeník Semir Özerkan a zpěvák Berzan Önen, který ovládl konkurz. „Nehledali jsme klon Warrela Danea. Hledali jsme někoho, kdo by dokázal ty písničky zazpívat, ale zároveň měl svůj vlastní styl. A věřím, že jsme takového člověka našli,“ vyjádřil se na adresu tureckého zpěváka Loomis.

A i když prý tvůrčí jádro kapely tvoří on s Williamsem, do příprav na nových skladbách dvojice veteránů začleňuje i nováčky sestavy. „Nechceme, aby NEVERMORE byli jen o nás dvou, ale aby přispívali i ostatní kluci. Chceme, aby Berzan přispíval texty. Chceme, aby přispíval melodiemi textů. Chceme, aby Jack a Semir přispívali riffy,“ říká Loomis.

„Zároveň si však nemyslím, že by se kvůli tomu měl zvuk NEVERMORE změnit. Jen mu to přidá na dynamice a udělá to kapelu ještě lepší, protože do naší hudby přibudou další skvělé detaily. A řekl bych, že to tak bude pro posluchače zajímavější.“

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
31.05. LAIBACH
03.06. SABATON
05.06. METALFEST OPEN AIR
09.06. GARBAGE
10.06. ROCK FOR PEOPLE
14.06. IRON MAIDEN (ROCK FOR PEOPLE)
16.06. JAZZ SABBATH
18.06. BEAT
24.06. BASINFIREFEST
27.06. BLUDFEST 2026: YUNGBLUD, BIFFY CLYRO, PRIMAL SCREAM
A co FAKKER!?
logo