Nový Spark
venku od 1. dubna
DEMONS & WIZARDS: Magie plnokrevného tripletu

DEMONS & WIZARDS: Magie plnokrevného tripletu

Jedna z nejzásadnějších událostí letošní zimy zazvonila na pomyslný zvon. DEMONS & WIZARDS vypustili po patnácti letech do světa nové album s minimalistickým názvem „III“. Navzdory jeho lakonickému titulu obsah nabízí pravý opak.

Eklektická kolekce jedenácti svébytných skladeb tvoří propustku do světa temného i hladivého power metalu, který vystavěli dva fenomenální muzikanti a nositelé svého žánru. A Hansi Kürsch a Jon Schaffer usedli společně se Sparkem k jednomu stolu, aby přiblížili vznik nového opusu charismatické kapely, jež oprávněně budí zájem napříč metalovou komunitou.„My oba jsme rovnocenní skladatelé. Instrumentace jde sice za mnou, ale Hansi komponoval rovněž. Stejně tak jsem se já zapojil do psaní lyriky a tři texty jdou na můj vrub. Muzika je právě taková díky našemu odlišnému způsobu skládání a vnímání jemných detailů. DEMONS & WIZARDS je naše společná dobrotivá šelma, která by bez jednoho nebo druhého nemohla existovat. Je docela jiná než BLIND GUARDIAN nebo ICED EARTH. I když stopy obou kapel zde najdeš. Těžko můžeme popřít svoje dlouholetá angažmá a formy vyjádření. Vždyť obě skupiny už jsou součástí našich charakterů,” svěřil se Sparku Jon Schaffer na otázku, jak si oba protagonisté rozložili skladatelské povinnosti.

Celý rozhovor s Jonem a Hansim najdete v aktuálním čísle Sparku.

Nový Spark
venku od 1. dubna
Kalendář akcí
24.04. LIVESTREAM KORN
01.05. LIVE STREAM DEVIN TOWNSEND
12.05. LIVE STREAM CRADLE OF FILTH
28.05. LIVESTREAM NIGHTWISH
18.09. PRIMAL FEAR
20.09. PRIMAL FEAR
21.09. FROG LEAP
22.09. AXEL RUDI PELL
25.09. AXEL RUDI PELL
08.10. TWILIGHT FORCE
A co FAKKER!?
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace