Nový Spark
venku od 2. května
Duševní opera AVANTASIA

Duševní opera AVANTASIA

Tobias Sammet před osmnácti lety poprvé zhmotnil své grandiózní vize a přetavil odkaz MEAT LOAFA, ASIA, MAGNUM a celého art rocku do heavy metalu. Na osmém albu „Moonglow“ vtisknul snílek z Fuldy svou duši do rock-metalové opery. Vejděte a nechte se ozářit signály z temnoty páně Sammeta.„Zbožňuji viktoriánské stavby. Zpravidla jsem psal tak, že jsem zamířil do nějaké hospůdky zařízené ve viktoriánském stylu, dal si anglické pivo a tvořil. Považuji se za fanouška viktoriánského stylu a patřím k lidem, kteří starodávnou kulturu přenáší do dnešní doby. Nábytek, vybavení, styl, atmosféra… všechno mě inspirovalo. Dokonce mám předplacený časopis Anglický styl. Hodně jsem si pobyt na ostrovech užíval a také četl. Ponořil jsem se do knih například od Edgara Allana Poea. Inspiroval mě ve vytvoření ‚monstra‘ inspirovaného vlastními pocity. Byl jsem uprostřed Londýna nezávislý, beze smlouvy, ničím nesvázaný. Skutečně zvláštní situace, protože dnešní hudební průmysl pracuje s několikaletými plány, a řada interpretů tak tvoří na základě plnění termínů. Mně se ale podařilo z rozjetého vlaku alespoň na chvíli vyskočit. Přesněji řečeno já musel vyskočit. Byl jsem mašinérií kolem už otrávený. Hodně lidí se mě ptalo, zda už mám nápady a zda bude nové album EDGUY nebo AVANTASIE. Marně, protože sám jsem nevěděl, co přijde. Nechte mě být, začal jsem kolem sebe vykřikovat. Stáhl jsem se a v tichosti a o samotě se věnoval tvorbě,“ popisuje netradiční uměleckou cestu k „Moonglow“ Tobias v únorovém čísle.Nejen AVANTASIÍ je však živo únorové číslo. Z mezinárodní metalové mašiny jménem ARCH ENEMY se stal za léta tak velký fenomén, že se kvalifikovali do Galerie Titánů. S Michaelem Amottem probíráme aktuální album coverů, ale rekapitulujeme i jeho vztah k bývalé zpěvačce a nyní manažerce, Angele Gossow. Angela je i ústřední postavou kauzy kolem kontroverzního sdílení fotky Alissy White-Gluz na Instagramu. David Havlena z pozice insidera a dlouholetého koncertního fotografa situaci shrnuje a připojuje svůj pohled.

S otcem metalového hororu Kingem Diamondem si povídáme o příběhu zástupy vroucně očekávané nové desky. King se stal v červnu 2017 otcem a od svého synka chytil záhadnou infekci, která mu způsobila vyrážku a puchýře v krku. Doslova bolestivé interview však vydržel až do konce. Profesionál každým coulem, klobouk dolů Kingu!

OVERKILL jsou snad nezničitelní, jejich devatenáctá (!) deska „The Wings of War“ nastoupala vysoko v redaktorském hodnocení a s pohodářem Bobbym „Blitz“ Ellsworthem kecáme o všem možném. Dalším kabrňákem února je David DeFeis z VIRGIN STEELE. Místo jednoho alba natočil rovnou tři! Borec k neutahání, který neustále chrlí nové nápady.

Jsou bestiálně melodičtí BEAST IN BLACK novou nadějí metalu? „From Hell With Love“ vychází 8. února a my zpovídáme ústřední mozek Antona Kabanena. S jeho bývalou formací BATTLE BEAST se na stránkách aktuálního čísla setkáme taky a určitě to není naposledy. Cristina Scabbia z LACUNA COIL nám zase popsala genezi knihy s kapelním příběhem. A není to žádný tuctový příběh.

Únor skýtá i reporty z několika zásadních živých událostí přelomu roku. Koncert KREATOR/DIMMU BORGIR, WITHIN TEMPTATION či BEHEMOTH se dočkaly podrobení našich redaktorů a fotografů. Jestli jste se nějakého účastnili, oživte si vzpomínky na ony večery.

A tip na konec? Okuste nový projekt Tima „Ripper“ Owense (ex-JUDAS PRIEST), Harryho Conklina (JAG PANZER) a Seana Pecka (DEATH DEALER) THREE TREMORS. Heavík jako řemen!Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
21.05. EXHORDER
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace