Nový Spark
venku od 1. července
Dymo z DYMYTRY inspiruje Rock rádio k provokativní kampani „Nemusíš!“

Dymo z DYMYTRY inspiruje Rock rádio k provokativní kampani „Nemusíš!“

Rock rádio odstartovalo začátkem června novou kampaň s názvem „Nemusíš!“. Ta má vyvolat diskuzi o stereotypech v rockovém prostředí a současně představit rock jako žánr, který odráží svobodu a individualitu. Inspiraci našli rockeři z Rock rádia i u kytaristy Jiřího „Dyma“ Urbana, zakladatele a člena kapely DYMYTRY.

Dymo vystudoval taneční konzervatoř a působil 9 let v baletu Národního divadla, ale hlavně je to rocker tělem i duší. Stanice také upravila stávající claim, který nově zní „Rock je slušná muzika…pro všechny“. Rockeři z Rock rádia chtějí rozpoutat diskuzi o stereotypech v rockovém prostředí a zároveň představit rockovou hudbu jako žánr, který zastává hodnoty svobody a individuality.

„Kampaň vytvářel tým Rock rádia a na myšlenku předsudků v rockovém světě nás přivedla kolegyně Annabelle Fárová. Té se při jednom rádiovém rozhovoru svěřil zpěvák Dymo z kapely DYMYTRY, že kdekdo by si mohl říct, že baleťák nemůže dělat rock, ale jeho rock nejen baví, ale dokonce živí už několik let,“ říká Ondřej Cikán, šéf programu Rock rádia a dodává: „Tohle byl přesně moment, který nás přivedl k nové kampani, protože rockeři jsou v důsledku fakt neuvěřitelně pestrá a rozmanitá skupina lidí s různými zájmy, povoláními a životními příběhy. Chceme ukázat, že rocková hudba nezná hranice a může oslovit každého, ať už je to baleťák, programátor, prodavačka nebo lékař. Ať už nosí černý hadry nebo růžové košile, ať je to dítě nebo maminka na mateřské. Rock je o svobodě, vášni a přijetí, proto jsme vymysleli v týmu tři jednoduché a emotivní příběhy, které mají za cíl vyvolat diskuzi nejen mezi fanoušky rockové hudby, ale také v širší veřejnosti.“

A jak příběhy Rock rádia vypadají?

Příběh 1

Kluci říkali, že správnej rocker je mánička, jenže ty máš na hlavě vojenskej sestřih? Že je pokérovanej od hlavy až k patě, ale tobě tetování nic neříká? Že musí chlastat a pokud možno i demolovat hotelový pokoje, ale ty jsi plachej abstinent? Že musí chodit jen v černý, ale ty nechceš pořád vypadat, jak když jdeš z pohřbu? Nic z toho nemusíš! Rock totiž není a nikdy nebyl o tom, co ti říkají ostatní. Všichni slavní rockeři si šli svou vlastní cestou a kašlali na to, co jim tvrdilo okolí. Rock totiž není o tom, jak bys měl vypadat, ani co bys měl dělat. Rock je svoboda. Rock je volba. Rock je slušná muzika pro všechny!

Příběh 2

Holky říkaly, že správná rockerka musí chodit jen v černých kožených kalhotách a mít křivák probitej cvokama, jenže tobě se ta móda prostě nelíbí? Že musí umět přechlastat všechny chlapy v baru, ale tobě alkohol nic neříká? Že musí bejt rebelka za každou cenu? Nic z toho nemusíš! Rock totiž není a nikdy nebyl o tom, co ti říkají ostatní.

Příběh 3

Všichni říkají, že musíš bejt velkej, abys byl rocker? Nemusíš! Rock totiž není a nikdy nebyl o tom, co ti říkají ostatní. Všichni slavní rockeři si šli svou vlastní cestou a kašlali na to, co jim tvrdilo okolí.

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
21.07. AC/DC
21.07. HELLRIPPER, CLOAK, HIGH COMMAND
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. SCHOOL DRUGS
29.07. SCORPIONS
31.07. HEMLOCK, MADRAIN
01.08. SUFFOCATION
03.08. OSTRAVA V PLAMENECH
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace