Nový Spark
venku od 2. února
Glenn Hughes: „Hudební průmysl už neexistuje, pro mladé je to pořádná dřina.“

Glenn Hughes: „Hudební průmysl už neexistuje, pro mladé je to pořádná dřina.“

Legendární baskytarista a zpěvák DEEP PURPLE a BLACK COUNTRY COMMUNION Glenn Hughes v nedávném rozhovoru pro polský magazín Brudne Brzmienie otevřeně promluvil o zásadních změnách, kterými hudební svět prošel během jeho více než padesátileté kariéry.

„Hudební průmysl už neexistuje. Už to není, co dřív. Nahrávací společnosti jsou k ničemu,“ říká Hughes. „Lidé, kteří tam pracují, často nemají ponětí o hudbě. Mohou si myslet, že jsou dobří v byznysu, ale já si to nemyslím. Je to úplně jiná oblast. Pro nové mladé umělce je to fakt těžké.“

Na otázku, jestli má dnes pocit, že musí znovu hrát hru hudebního byznysu, odpověděl: „Necítím to tak. Jsem v bodě života, kdy si už nemusím dělat starosti. Udělal jsem všechno, co jsem chtěl jako dítě. Teď chci jen dělat hudbu, hrát koncerty a bavit se. Nenechávám se ničím jiným rozptylovat.“

Glenn Hughes chystá nové studiové album „Chosen“, které vyjde 5. září u Frontiers Music. Už dříve zveřejnil videoklip k titulní skladbě „Chosen“, následoval klip „Voice in My Head“ a v posledních dnech představil píseň „Into the Fade“. Album objednáte na Sparkshopu!


Nový Spark
venku od 2. února
Kalendář akcí
03.02. CRYPTOPSY, 200 STAB WOUNDS, INFERI, CORPSE PILE
04.02. BASS DRUM OF DEATH
05.02. NANOWAR OF STEEL
06.02. JONATHAN ROY
06.02. KIM DRACULA
06.02. DOCTOR VICTOR
07.02. MØL, TAYNE, COLD NIGHT FOR ALLIGATORS
07.02. DEBUSTROL
08.02. SLAUGHTER TO PREVAIL, DYING FETUS, SUICIDE SILENCE
08.02. TARJA, MARKO HIETALA, SYMPHONITY
A co FAKKER!?
logo