Nový Spark
venku od 2. dubna

Grammy pro veterány a METALLICA s čínským pianistou

V losangeleském Staples Centru se v noci z 26. na 27. ledna předávaly Zlaté gramofonky. Už pošestapadesáté. A zatímco většina médií hovoří především o úspěchu francouzských elektroniků DAFT PUNK, kteří získali ocenění pro Nahrávku roku i Nejlepší album roku, či o vystoupení Brouků Paula a Ringa, my si pojďme shrnout, čím byly letošní ceny Grammy zajímavé z pohledu fanouška tvrdé hudby!

Mimo jiné tím, že cenu pro Nejlepší rockové album získali v konkurenci studiových nahrávek od QUEENS OF THE STONE AGE, KINGS OF LEON nebo Davida Bowieho LED ZEPPELIN za živák „Celebration Day“. V kategorii Nejlepší rockové album byli s comebackovým „13“ nominováni i BLACK SABBATH, kteří si však odnesli cenu za skladbu „God Is Dead?“ v kategorii Best Metal Performance, v níž je hodnocena nejen skladba samotná, ale i výkon muzikantů. V příbuzné kategorii Best Rock Performance pak bodovala čtveřice IMAGINE DRAGONS se skladbou „Radioactive“. Poslední rockovou kategorií pak je Best Rock Song – Nejlepší rocková skladba, kterou opanoval kousek „Cut Me Some Slack“, pod nímž jsou podepsáni Dave Grohl, Paul McCartney, Krist Novoselic a Pat Smear a který se objevil na Grohlově filmovém dokumentu o legendárním studiu Sound City.

Mezi naživo vystupujícími interprety, jako bylo například trio zpěvaček Katy Perry, Taylor Swift či Pink, upoutalo oko a ucho rockového fanouška vystoupení METALLIKY, která v jedinečný moment spolu s čínským pianistou Lang Langem odehrála skladbu „One“. „Je to velice talentovaný muzikant, hraje dynamicky a velice dobře se prezentuje. Je to showman a když hraje, pryští z něj energie přímo do lidí,“ zhodnotil nečekaného spoluhráče bubeník Lars Ulrich. Jak jim to společně klapalo, můžete vidět níže!

Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
25.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
26.04. MIDNIGHT, CYCLONE, HIGH COMMAND
26.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
27.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
28.04. GLENN HUGHES
30.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.05. MARDUK, ORIGIN, DOODSWENS
03.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
04.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
10.05. VENDED
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace