Nový Spark
venku od 1. března
HEIDEN v květnu pokřtí „Andzjela“ ve společnosti rumunských DORDEDUH

HEIDEN v květnu pokřtí „Andzjela“ ve společnosti rumunských DORDEDUH

HEIDEN v závěru uplynulého roku vydali zdařilé album „Andzjel“, na němž se vzdálili nedávnému post-rocku, aby se vrátili až ke svým blackmetalovým začátkům. V květnu ho pokřtí na domovské scéně v Brně na Melodce, ale i v Praze, ve společnosti rumunských DORDEDUH a slovenských BESNA.


DORDEDUH, HEIDEN, BESNA
12. 5. 2023 – Brno CZ, Melodka
fb.me/e/2DYmkMSLEDORDEDUH, HEIDEN, BESNA
13. 5. 2023 – Praha CZ, Underdogs'
fb.me/e/2w4WUigOr

Rumunští DORDEDUH navazují na tvorbu své bývalé kapely NEGURA BUNGET a desku „Om“. Na aktuálním albu „Har“, které vydali u Prophecy Productions oscilují v hudebním prostoru mezi temným folkem a black metalem včetně dalších vlivů napříč žánry. Hudba DORDEDUH je stále protkána magií a zacílena na spojení spirituální, folklorní a metalové muziky. Ústřední dvojice Edmond „Hupogrammos“ Karban a Sol Faur aka Cristian Popescu odehraje svou vizi metalu a rumunského folku.

Brněnští HEIDEN po všem tom postrockovém snění, slibovali na nové desce blackové hroty a svoje sliby plní. Novou nahrávku Andzjel v rámci večera i pokřtí. Progblackový nájezd je jako trnitá cesta zpátky v čase. Bicí salvy, řezavá poezie silně inspirovaná krajem Bílých Karpat i typicky melancholické mezihry a progrockové pasáže. HEIDEN se naplno vrací ke své druhé tvůrčí kapitole, ve které servírují sofistikovanou čerň.

BESNA propojuje postblack s agresivním technickým prog-metalem, který doplňuje blackový vokál s hardcoreovým drivem a navíc i postrocková melancholie. Energie čišící z každé vteřiny jejich aktuální nahrávky „Zverstva“ si pak přímo říká o to, vidět kapelu naživo.

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
24.03. APOCALYPTICA, EPICA
25.03. CANNIBAL CORPSE, DARK FUNERAL, INGESTED, STORMRULER
29.03. CULT OF LUNA, RUSSIAN CIRCLES, SVALBARD
06.04. WARBRINGER, EVIL INVADERS, SCHIZOPHRENIA, guest
13.04. BROTHER FIRETRIBE
13.04. LIK, MASS WORSHIP
18.04. LOUDNESS
18.04. WELSHLY ARMS
21.04. RHAPSODY OF FIRE
26.04. AVRIL LAVIGNE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace