Nový Spark
venku od 2. října
Česká formace DYING PASSION přináší novou porci melancholie

Česká formace DYING PASSION přináší novou porci melancholie

Každému z nás se už někdy stalo, že myslí na nějakou písničku, přehrává si ji v duši a najednou – ji někdo nahlas zpívá, až to s námi trhne překvapením. Nebo když člověk hledá slovo, kterým by vystihl myšlenku, která se mu právě zrodila v hlavě, a v tom ji řekne někdo úplně jiný, jako by se napojil na naši mysl nějakým neviditelným datovým kabelem. Ať chceme nebo ne, jsme spojeni a propojeni. Nad celým tímto naším světem se nachází pavučina černých vláken, kterými běží naše myšlenky, pocity, bolest, radost i tužby úplně stejně, jako když do pavučiny skutečné vlétne moucha, spadne kapka vody, nebo se do ní opře vítr. Je černá nikoliv proto, že by snad ona barva měla vystihovat špatné, ale proto, že naše prostředky, jak to popsat jsou velmi omezené. Stejně jako v případě temné hmoty, což je termín pro něco, co z té největší části tvoří náš vesmír, tedy i nás samotné a my nemáme ani zdání, co to vlastně je.

A vlastně je to tak i s hudbou samotnou. Není, a přesto nás dokáže nést vysoko a daleko, být nám mostem nad rozbouřenými vodami, klidným přístavem mysli, dávat nám křídla i způsobit lásku. A proto buďme v případě našich myšlenek obezřetní a vyvarujme se těch zlých, negativních a destruktivních. Protože nevíme, co se s nimi na druhém konci vlákna může stát. A stejně jako se vším, platí jedno, co dáš to i dostaneš. Tedy dávejme a dostávejme jen dobré. O tomhle a o pocitech, které z toho plynou, je toto CD. Nahrávalo se ve Spacosh Studio pod vedením Martina Spacoshe a o mastering se postaral Matouš Godík. Texty napsal Miroslav Václavek a obal alba ztvárnil Petr Štefek.

Album „Black Threads“ vychází 19. prosince 2016 pod hlavičkou Epidemie Records v digipakovém balení. Křest alba je naplánován v šumperském H-clubu na tradiční akci „Mezi Svátky“. Následovat bude česko-slovenské turné společně s HEIDEN a SOMNUS AETERNUS.

27.12. Šumperk – H-Club (křest) 27.1. Brno - Melodka, 28.1. Ostrava - Barrak, 3.2. Praha - Modrá Vopice, 4.2. Plzeň - Divadlo pod Lampou, 10.2. Bánská Bystrica - Tartaros, 11.2. Žilina - RC Kolečko.

Mezitím se podívejte na dva roky starý klip k „Vertical Edge“.

Sestava:
Stanislav Jelínek - kytary, programming
Zuzana Jelínková - zpěv
Jan Kylar - bicí, pady
Radek Bureš - basa

Seznam skladeb:
1. Connected With The Universe
2. Black Threads
3. What Do You Want?
4. Pray
5. In the Fog
6. Island Song
7. Pills
8. Echoes of the Past
9. Ten
10. Forgiveness

Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace