Nový Spark
venku od 2. dubna

HUMAN ZOO, BLACK TIGER - 12.10.2013, Olomouc, U-klub

Jste fanoušci melodického hard rocku či metalu a unikla vám tato akce? Tak své absence na olomouckém koncertu HUMAN ZOO hluboce litujte. Přestože jsem měl mírné obavy, aby do U-klubu nedorazila jen hrstka diváků, v hanácké metropoli to fandové vzali zodpovědně a návštěva byla vzhledem k tomu, že HUMAN ZOO nejsou zase tak známé jméno, důstojná. A nejen co do počtu, ale i do vytvořené atmosféry.

Což mohli ocenit už BLACK TIGER, jejichž zpěvák Jan Trbušek se zasadil o to, aby přitáhl HUMAN ZOO do Olomouce. Ale domácí čtveřice v žádném případě nehrála druhé housle, protože jejich osmdesátkami inspirovaný hard rock nepokulhával vůbec v ničem za podobnými kapelami ze zahraničí. Myslím si, že se jednalo po dlouhé době o ten případ, kdy předkapela a hlavní kapela byly ideálně stylově namíchány. BLACK TIGER je sice stále relativně nové jméno na naší scéně, ale tu žánrovou čistotu by jim mohli závidět daleko protřelejší mazáci.

Ještěže mají HUMAN ZOO na svém kontě už tři desky. Protože ten večer nejenže přehráli celý svůj osmnáctiskladbový setlist, ale museli ještě hrábnout do skladeb „mimo soutěž“. Kromě vlastní tvorby zazněly i předělávky od GOTTHARD či WHITESNAKE, které zpěvák Thomas Seeburger zazpíval se ctí, přestože jeho hlasivky díky protahovanému konci dostávaly zabrat. Fandové byli nadšeni a HUMAN ZOO taky. Bezmála dvouhodinový koncert skončil spokojeností na obou stranách a nezbývá než dodat – nejsou malé a velké akce. Jen dobré a špatné kapely. A ten večer hrály jen ty z první skupiny.

Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
23.04. LORDI
25.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
26.04. MIDNIGHT, CYCLONE, HIGH COMMAND
26.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
27.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
28.04. GLENN HUGHES
30.04. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.05. MARDUK, ORIGIN, DOODSWENS
03.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
04.05. PROTHEUS, KOMUNÁL
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace