Nový Spark
venku od 1. července
K Vánocům knižní „Ztráty a nálezy“ Aleše Brichty nebo beletrii plnou black metalu

K Vánocům knižní „Ztráty a nálezy“ Aleše Brichty nebo beletrii plnou black metalu

Kniha občas bývá jedna z únikových tras, když už vážně nevíte, co koupit k Vánocům. Zároveň to může být něco, co druhému udělá opravdu radost, pokud se trefíte. Takový příznivec Aleše Brichty jistě ocení jeho memoáry, trochu neučesané, jak se od rockera sluší. Pro fanouška tuzemské crossoverové scény můžeme doporučit „Dark Gamballe – Svět za dekou“ (překvapivě o DARK GAMBALLE). Vybrat můžete i ze série autorizovaných životopisů osobností české metalové scény Václava Votruby. Třešničkou na dortu je román plný metalu. Je to možné? V „Démonovi ze sídliště“ od Ivy Hadj Moussy určitě. Objednat lze i na Sparkshopu.

ALEŠ BRICHTA – ZTRÁTY A NÁLEZY

Syrová, barvitá a ryze osobní výpověď jednoho z našich nejznámějších rockových zpěváků. V autobiografii Aleš Brichta vzpomíná na to dobré i špatné, na věci, které zažil na pódiu i mimo něj. Se svou minulostí a ani s lidmi, které potkal, se nemazlí – tak jako se život nemazlil s ním. Ztráty a nálezy zpěváka, který se snaží žít bez kompromisů, pomohli zachytit Eva Houšková a Michal Vondrák. Tu chci!

DARK GAMBALLE - SVĚT ZA DEKOU

Poutavá kniha Aleše Levého aka Alla o historii tuzemské kapely DARK, později DARK GAMBALLE, vznikla především zpovědí zpěváka Deseda, ale i dalších. Je plná životních příběhů i historek. Zaměřuje se také na originální přístup k hudbě tohoto pozoruhodného uskupení na naší crossoverové scéně. To vše obohaceno množstvím fotografií. Tu chci!

VÁCLAV VOTRUBA - DĚLNÍCI KOVU II. (VLAKIN)

Druhý díl ze série autorizovaných životopisů osobností české metalové scény, který je tentokrát veden formou knižního rozhovoru. Vlakin, basák s kšiltovkou, zakladatel proslulých INGROWING a účastník mnoha dalších na sebe v rozhovorech práskne spoustu věcí. Jak přišel k přezdívce Vlakin? Kde vyrůstal, co ho formovalo? A proč je jeho osudem právě grind? Tu chci!

IVA HADJ MOUSSA - DÉMON ZE SÍDLIŠTĚ

Iniciační maloměstská blackmetalová kriminálka – tak charakterizoval dílo Karel Kouba ve své recenzi pro A2. Šestnáctiletý Šimon žije na předměstí Tábora a snaží se uniknout nudnému a pokryteckému světu kolem. S kamarády Drakem, Armanem a Ludacrisem hraje v blackmetalové kapele, která je pro něj únikem z reality. Jednoho dne do jejich života vstoupí tajemný muž, Sorat. S ním se kluci pokusí vyvolat ducha dávno zemřelé dívky. Jenže — co když vyvolali něco úplně jiného? Tu chci!

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
20.07. OBSCENE REVENGE
21.07. AC/DC
21.07. HELLRIPPER, CLOAK, HIGH COMMAND
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. SCHOOL DRUGS
29.07. SCORPIONS
31.07. HEMLOCK, MADRAIN
01.08. SUFFOCATION
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace