Nový Spark
venku od 1. června
Klasika od RAGE AGAINST THE MACHINE „Killing in the Name“ překonala miliardu streamů na Spotify

Klasika od RAGE AGAINST THE MACHINE „Killing in the Name“ překonala miliardu streamů na Spotify

Rocková hudba plná rebelie rozhodně není mrtvá. Důkazem je miliarda streamů klasického songu od RAGE AGAINST THE MACHINE „Killing in the Name“ na Spotify. Skladba vyšla v roce 1992 na stejnojmenném albu.

Na oslavu tohoto milníku si kytarista kapely Tom Morello napsal na svůj účet na X: „KILLING IN THE NAME právě dosáhlo 1 miliardy streamů na Spotify! Díky všem, kteří skladbu poslouchali: těm, kteří ji milují, těm, kteří ji nenávidí, i těm, kteří si ji užili, aniž by jí rozuměli, spravedlivý důkaz, že rebelská hudba i ironie jsou živé a zdravé.“

RATM na Sparkshopu

Morello nedávno sdílel vyjádření, o čem skladba vlastně je: „Tenhle song je o rasistických policajtech, kteří se často chovají jako Ku Klux Klan ve službách historické nadvlády bílých. Jsou to jen lokajové lízající boty násilnické a rasistické kapitalistické vládnoucí třídě.“

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
24.06. BASINFIREFEST
27.06. BLUDFEST 2026: YUNGBLUD, BIFFY CLYRO, PRIMAL SCREAM
29.06. DOGSTAR
30.06. ALICE COOPER
02.07. A PERFECT CIRCLE
06.07. ZZ TOP
07.07. IDLES
16.07. MASTERS OF ROCK
02.08. JUDAS PRIEST
12.08. ALIEN ANT FARM
A co FAKKER!?
logo