Nový Spark
venku od 30. října
KRABATHOR, BRUTALLY DECEASED, DISFIGURED CORPSE - 18. 3. 2015, Ostrava, Barrák

KRABATHOR, BRUTALLY DECEASED, DISFIGURED CORPSE - 18. 3. 2015, Ostrava, Barrák

Třetí zastávka turné KRABATHOR se odehrála v Ostravě a nesla se ve znamení comebacku nejen hlavní hvězdy večera. Vše totiž o půl osmé odstartovali domácí DISFIGURED CORPSE, kteří se po koncertování k zatím poslednímu albu „Human Corrosion“ rozešli na dobu neurčitou (výjimkou byl loňský koncert k Hadgiho čtyřicítce). Zda bude vhodným spojovadlem právě tato akce před KRABATHOR, zůstává velkým otazníkem. „Figurky“ posíleni tentokrát kytaristou Pedym (ANTIGOD) však nehodlali dumat o budoucnosti, ale pořádně oprášit své odložené grindcorové nástroje. I přes poněkud suchý zvuk (lepší byl celou dobu večera na pravé straně při pohledu z pódia) se to dokonale podařilo. Chlapi se do toho pauza nepauza opřeli jako za starých časů, až ke konci bylo slyšet, že si Vladis pořádně ohobloval hlasivky. Jenže to už k DISFIGURED CORPSE tradičně patří. Necháme se tedy překvapit, co bude dál.

Jediná kontinuálně fungující kapela tohoto večera, BRUTALLY DECEASED, dozráli do černé krásy a jejich variace severského death metalu už vykazuje špičková měřítka. Ostatně o tom se mohli všichni přesvědčit už na loňské desce „Black Infernal Vortex“ a pětice to vyšperkovává i na aktuálním turné. Nasazení, perfektní instrumentální výkony a k tomu i ochutnávka novinek s pro mě příjemným melodickým vkladem. V současnosti jsou BRUTALLY DECEASED v tvrdých metalových škatulkách jedním z našich žhavých želízek i v porovnání se světem. A stále je tam potenciál na zlepšování, respektive na vybrušování dosavadního stavu.

KRABATHOR dali v rámci intra i obrazově ochutnat záznamem ze své dávné minulosti, poté se však vrhli do přítomnosti. Ta je opět precizní, proti Brutal Assaultu logicky ještě více sehraná, akorát když člověk prohlédl kouřovou clonu, ve které se trojice zprvu úplně ztrácela, viděl tam spíše tři jednotlivce, než úderku, která by se tímto turné vrhla nadšeně do tvorby nových věcí. To však nic nezmění na tom, že KRABATHOR v Ostravě odehráli výtečné deathmetalové představení, byť se většina shodla na tom, že mohlo být ještě o fous delší. Kdo dorazil, nelitoval (a že byl Barrák napráskaný, o tom nepochybujte) a pokud toto měla být tečka za kariérou KRABATHOR, lépe se podařit nemohla. Ale nikdy neříkej nikdy…

text: Jan Kozák

Sleduj Příběh KRABATHOR, exkluzivně na www.spark-rockmagazine.cz

Nový Spark
venku od 30. října
Kalendář akcí
19.11. Weshley Arms, Glorious Sons
19.11. IMPERICON NEVER SAY DIE! TOUR
20.11. BLACK STAR RIDERS, DIAMOND HEAD
20.11. QUEENSRŸCHE, FIREWIND, DARK SKY CHOIR
21.11. Leprous, Port Noir
22.11. MALOKARPATAN, VIRCOLAC, GOATCRAFT, SACRILEGIA
22.11. MAX & IGGOR CAVALERA
23.11. Winter Masters Of Rock
25.11. SKILLET
26.11. DELAIN, ARKONA
A co FAKKER!?