Nový Spark
venku od 29. listopadu
Křest debutu DENOI „Disco Violence“ byl jednou velkou party

Křest debutu DENOI „Disco Violence“ byl jednou velkou party

Minulý pátek, 27. listopadu, se v Brně na Melodce svůdně tančilo, divoce pogovalo i surfovalo proklatě blízko stropu. K tomu všemu nabídla příležitost téměř domácí čtveřice DENOI, která toho večera křtila svou albovou prvotinu „Disco Violence“. Ano, to je to album, jež předplatitelé Sparku našli přibalené k listopadovému číslu. „Křest byl moc fajn! Zážitek, na kterej určitě nejde zapomenout. Jsem moc rád že došlo tolik lidí a kamarádů, co se dokázalo odvázat a užít si celej večer naplno!“ hodnotí akci, která se poměrně brzy proměnila v divoký večírek, basák Kuča.

Večer načali NEGATIVE STATE OF MIND z Velké Bíteše – metalizovaný hardcore se dvěma zpěváky, jemuž snad chyběla jen o něco větší lehkost. To FISHFACE ze slovenského Trenčína, kteří se mimochodem umístili mezi třiceti semifinalisty Spark Fresh Blood 2015, se na pódiu pohybovali uvolněněji, ale přitom měli dostatečný tah na branku. Jejich metal zní moderně a nechybí mu tvrdost, melodie ani chytlavé momenty. Na rozehřátí před kapelou večera ideální volba. Ostatně, zmíněné charakteristiky jsou vlastní i „dancemetalistům“ DENOI, ačkoliv ti jdou na věc daleko příměji. Už od prvního songu tak vzduchem létaly ruce i nohy, což umožnil početný zástup fanoušků, který dorazil nejen z Brna, ale i z Vyškovska, odkud část kapely pochází. Nedostatky z alba, které se však nevyhnou celé řadě jiných debutů, chlapi přebili nasazením a energii a netrvalo dlouho a v kotli pod pódiem, respektive těsně pod stropem, se ocitli rovněž oni sami. Jestliže je poselstvím muziky DENOI vypařit se z podoby bez obav z ranní kocoviny, na křtu „Disco Violence“ snad nebylo člověka, kterého by nezasáhlo. Ostatně, s výstižným hodnocením přišel bubeník Blaho: „Určitě si myslím, že křest alba na Melodce můžeme zařadit mezi nejlepší a nejvyvedenější naše koncerty vůbec. Byla to skvělá párty a pro mě nezapomenutelnej zážitek. Vono se totiž těžko popisuje pohled na jeden obrovskej circle pit uprostřed, ve kterým se ti někde motá kytarista s basákem.“

PS: Kdo se neúčastnil na Melodce – anebo si chce dát repete – může spolu s DENOI vyskákat kapra a bramborovej salát 25. prosince v Bučovicích, v klubu Coco Jambo, ještě spolu s FORREST JUMP, BREAK IT DOWN a GILTIN.

Nový Spark
venku od 29. listopadu
Kalendář akcí
10.12. GWAR, VOIVOD, CHILDRAIN
14.12. Northlane, Silent Planet, Void Of Vision
14.12. ÁRSTÍÐIR
14.12. MUNICIPAL WASTE, TOXIC HOLOCAUST, ENFORCER, SKELETAL REMAINS
16.12. TARJA - CHRISTMAS TOGETHER
17.12. ARCHSPIRE, BENEATH THE MASSACRE, VULVODYNIA, INFERI
17.12. TARJA - CHRISTMAS TOGETHER
18.12. TARJA - CHRISTMAS TOGETHER
19.12. TARJA - CHRISTMAS TOGETHER
21.12. JINJER, THE AGONIST
A co FAKKER!?