Nový Spark
venku od 2. května
Przystanek Woodstock v Praze, už tuto sobotu

Przystanek Woodstock v Praze, už tuto sobotu

Největší festivalová scéna v Evropě, polský festival Przystanek Woodstock, s návštěvností víc jako milión lidí organizuje každoročně Eliminace. Je to soutěž kapel v živém hraní před porotou, která vybírá, kdo vystoupí na jedné scéně s největšími světovými hudebními hvězdami. Do těchto Eliminací se každý rok přihlásí stovky kapel z celého světa. V Polsku probíhají semifinálové koncerty Eliminací ve třech městech – Wroclawi (kde je české zastoupení kapelou The Snuff), Lódži a Gdaňsku. Finále se tento rok bude hrát v Poznani. Festivalová porota vybírá na těchto koncertech kapely, které si pak zahrají na jedné ze scén polského Woodstocku.

Právě pro velký zájem o polské Eliminace se polský Woodstock rozhodl udělat poprvé v historii Eliminace určené zvlášť pro české, slovenské a maďarské kapely. Do těch se od 1. 2. 2016 do 15. 3. 2016 přihlásilo spolu 69 kapel z Česka, Slovenska a Maďarska. Z přihlášených kapel porota vybrala na finálové hraní kapely Ancient Desire (CZ), Eponine (CZ), Barbar Punk (CZ), Anacreon (CZ), Snap Call (CZ), Virrasztók (HU), Denoi (CZ) a Bod Omylu (SK). Hostem večera bude polská metalová legenda Corruption a hvězdou večera bude slovenská kapela The Paranoid.

„Poprvé jsme s našimi Eliminacema za hranicemi Polska, poprvé jsme v české Praze. A to je rozhodně krok správným směrem,“ hovoří na oficiálních stránkách festivalu Przystanek Woodstock jeho hlavní představitel Jurek Owsiak. Polský Woodstock se dostal do povědomí v celé Evropě v momentě, kdy ho International Music Industry Awards v Los Angeles loni vyhlásil za Nejlepšího hudebního promotéra roku 2015. „Překvapil nás obrovský zájem fanoušků z Česka, Slovenska a Maďarska o Eliminace, ale to je jen dobře,“ konstatuje na závěr Jurek Owsiak.

Przystanek Woodstock organizuje pražské Eliminace ve spolupráci s pražskou agenturou MusicMap.TV a N.S.E.F.. Eliminace proběhnou v sobotu, 9. 4. 2016 od 16:00 v pražském Futurum Music Bare. Vítěze Eliminací Przystanek Woodstock Prague 2016 porota vyhlásí po vystoupení hvězdy večera, kapely The Paranoid. Vstupné je zdarma.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
31.05. Metalfest Open air
01.06. Sorfest
01.06. Legendy 10
03.06. Alice in Chains, Black Rebel Motorcycle Club
04.06. Tool
04.06. Slayer
06.06. Smashing Pumpkins
07.06. Rock im Park
08.06. Československý Rockfest
09.06. Nunslaughter, Disparage, Inferia, Blodride
A co FAKKER!?