Nový Spark
venku od 3. ledna
Kytary Eddieho Van Halena prodány za 9 milionů

Kytary Eddieho Van Halena prodány za 9 milionů

Tři ikonické modely kytarového génia putovaly do aukce, která proběhla tento týden. I když byly k mání i nástroje od Elvise Presleyho, Michaela Jacksona nebo Kurta Cobaina. Nádobíčko fenomenálního smíška z VAN HALEN trumflo všechny.

Kultovní kousek s výrobním číslem Kramer F 0024 vyrobený přímo Eddiem ve studiu 5150 za přispění jeho kytarového technika Matta Brucka se prodal za 231 250 dolarů. Model z řady EVH Charvel Art Series z roku 2004 se prodal za 140 800 dolarů. Konečně zmenšenou nehrající verzi červeno-černo-bílé pruhované kytary získal vydražitel za 50 000 dolarů. Suma sumárum 422 000 (přes devět milionů korun).

Wolfgang Van Halen se ovšem hněvá, původně se domníval, že výtěžek z aukce putuje na charitu. Ve skutečnosti nástroje míří do soukromých sbírek. Příběh fantastického života Eddieho Van Halena najdete v aktuálním prosincovém Sparku.

Nový Spark
venku od 3. ledna
Kalendář akcí
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace