Nový Spark
venku od 1. června
LED ZEPPELIN: Geniální vzduchoplavci

LED ZEPPELIN: Geniální vzduchoplavci

Přesně před padesáti lety zažila hudební scéna Velký rockový třesk. Čtyři mladíci z Londýna jménem LED ZEPPELIN vydali své první album s lakonickým názvem „Led Zeppelin“ a ikonickým přebalem vybuchující vzducholodi Hindenburg. Dveře hard rocku a heavy metalu se otevřely.

Lednový Spark nasedá do těžkotonážní vzducholodi a vzlétá v cover story prozkoumat okolnosti a zásadní momenty první alba LED ZEPPELIN. Náš průlet historií bude na dlouhých deseti stranách místo obvyklých šesti. Zkoumáme co, albu bezprostředně předcházelo, jaké pozdvižení způsobilo společně s kapelou na pódiu. A v neposlední řadě jsme našli a zkontaktovali vzácné české pamětníky oněch událostí, kteří byli přímými účastníky událostí v Anglii a v USA!


Do Galerie Titánů se nám povedl rovněž kardiální úlovek. Na čtyřech stranách zpovídáme bývalého kytaristu JUDAS PRIEST, K. K. Downinga. K. K. se zařadil mezi nepočetnou skupinu muzikantů, kteří dokázali řemeslo pověsit na hřebík, a přesto zůstat v centru dění. Čtěte velmi otevřenou a upřímnou zpověď jednoho z nejzásadnějších kytaristů těžkého kovu.

Řečtí heretici ROTTING CHRIST vytínají v únoru další políček všem modlářům a demagogům. Svoji desku nazvali „The Heretics“ a je oslavou kritického myšlení a progresivní filozofie v dějinách lidské civilizace. S ústředním mozkem Sakisem Tolisem si povídáme na třech stranách ve velmi inspirativním rozhovoru.


Důležitou součástí lednového čísla jsou i Live reporty. Spark přináší čtyřstránkovou reportáž z unikátního metalového festivalu na Mallorce, Full Metal Holiday. Vláďa Třískala pak nabízí svůj pohled koncert SLAYER ve Vídni v listopadu.

Kromě klasické nálože rozhovorů (například SOILWORK, ARKONA, JON SCHAFFER, STEVE PERRY, BOB DAISLEY, BILLY BIO, D. D. VERNI či SKELETONWITCH a další) pro vás máme ještě dvě speciality. V rubrice Kulturní špionáž se díváme na kultovní fenomén THE SPINAL TAP a pro Ušní průplach jsme získali legendu československého jazzu, rockera duší a pusou a člověka s neskutečným životním elánem, Laca Décziho.

Příjemné čtení a pohodový vstup do nového roku přeje celá redakce Sparku!


Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
02.06. METALFEST OPEN AIR
02.06. MÖTLEY CRÜE
04.06. TENACIOUS D
06.06. EXODUS
07.06. SCORPIONS
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace