Nový Spark
venku od 2. května
Legendární THE CULT přijedou v létě do Prahy!

Legendární THE CULT přijedou v létě do Prahy!

Britské legendy THE CULT oslaví 40. výročí existence v rámci The 8424 Tour! Autoři hitů jsou například „She Sells Sanctuary“, „Fire Woman“ nebo „Rain“ vystoupí 23. července 2024 v pražském multifunkčním kulturním prostoru ARCHA+ (bývalé Divadlo Archa) pod hlavičkou Rock for People Concerts.

Vstupenky v prodeji od 19. dubna od 10:00 v síti GoOut: https://goout.net/cs/listky/the-cult/kxrx/

V rámci výročního turné The 8424 opráší kapela The Cult všech jedenáct alb ze své diskografie a spolu s fanoušky si připomenou ty nejlepší hity. Skupina zaujímá významné místo v hudební historii, a to především díky svému průkopnickému využití post-punku, hard rocku i experimentalismu. Ve své tvorbě se nebrání rozličným hudebním žánrům, ani inspiraci ostatními hudebními kolegy.

PŘIPRAVTE SE NA KONCERT THE CULT MERCHEM, CD NEBO LP

Díky své hudební zdatnosti, nekompromisnímu přístupu a podmanivé pódiové prezentaci si vytvořili nezaměnitelnou identitu a zároveň vytyčili nová teritoria, která zkoumají. Formativní a vlivná léta Billyho Duffyho (kytara) v manchesterském undergroundu nebo přelomový projekt Iana Astburyho (zpěv) “Gathering of the Tribes” zanechaly nesmazatelnou stopu v moderní hudbě a zásadním způsobem ovlivnily její vývoj.


The Cult vznikli v roce 1984 v Anglii. Za tu dobu se prosadili jako zásadní postpunková kapela, prodali miliony alb a získali řadu mezinárodních i amerických zlatých a platinových ocenění. Mimo jiné získali mezinárodní uznání díky albu Love z roku 1985, na kterém se objevila nestárnoucí rocková hymna "She Sells Sanctuary" a také oblíbený single „Rain". Naposledy The Cult vydali album Under the Midnight Sun. Recenze na osmipísňové album se shodují, že "neuhasitelní rockoví melodramatici mají stále oheň v očích". Koncem roku 2023 Astbury a Duffy reformovali Death Cult pro sérii koncertních vystoupení, včetně jediného amerického koncertu v The Theatre at The Ace Hotel a omezené série koncertů ve Velké Británii, včetně vyprodaných koncertů v Brixton Electric. V prvních měsících roku 2024 kapela vystoupila v The Howard Stern Show a zahájila sérii vinylových reedicí celé řady svých kritikou oceňovaných alb.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
04.07. SMASHING PUMPKINS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace