Nový Spark
venku od 1. září
THE CULT ohlašují nové album plné ezoteriky a půlnočního slunce

THE CULT ohlašují nové album plné ezoteriky a půlnočního slunce

Britští kultovní rockeři s příznačným názvem vydají své jedenácté studiové album „Under the Midnight Sun“ 7. října. Jako první ochutnávku sdílí singl „Give Me Mercy“. Ponořte se spolu s nimi do esoterické síly hudby a půlnočního slunce.

Singl ukazuje, že členové THE CULT, zpěvák Ian Astbury a kytarista Billy Duffy, strávili šest let od jejich posledního vydaného alba sbíráním duchovní síly hudby.

„Byl jsem naprosto zamilovaný do hudby, kterou Billy vytvořil. Dokonale odpovídala myšlenkám, které jsem měl o naší společnosti. Potřebujeme nový jazyk, protože slova nedokážou vyjádřit, kam jdeme,“ vyjádřil se Astbury a Duffy dodal: „Nový singl má pro mé uši všechny znaky nové klasiky THE CULT – svěží a přitom známé.“

Pro název „Under the Midnight Sun“ se muzikanti inspirovali ve Finsku, když hráli na festivalu Provinssirock. Ve tři ráno tam neustále svítilo sluníčko, lidé leželi na trávě, bavili se, popíjeli. Na Astburyho tento moment zapůsobil obzvláště silně.

Textově album těží z idylické a surrealistické vize, které má ve svém názvu. Astbury čerpá inspiraci z umění a myšlenek Briana Jonese, Williama Burroughse, beatníků i buddhismu: „V jádru všeho obsahuje naše hudba vibrační frekvenci komunikace, kterou jsme používali, ještě než jsme mohli mluvit. Ptačí zpěv, volání zvířat, teorie strun, kvantová fyzika, psychedelika. Nahrávka je o nalezení a sjednocení krásy v těchto podivně přírodních a přirozených okamžicích,“ dodává Astbury.

Nový Spark
venku od 1. září
Kalendář akcí
26.09. SOEN
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace