Nový Spark
venku od 1. července
Potemnělé dívčí písničkaření aneb 5 zajímavých alb uplynulého týdne

Potemnělé dívčí písničkaření aneb 5 zajímavých alb uplynulého týdne

A.A. WILLIAMS – „As the Moon Rests“

A.A. Williams některé členy redakce Sparku uhranula už před dvěma lety svým debutem „Forever Blue“ a nyní se svou pozici pokouší uhájit počinem číslo dvě „As the Moon Rests“. A je fakt, že klasicky školená cellistka a pianistka a zároveň samoučka na kytaru se zálibou v tvrdé muzice, melancholii, temných náladách a všemožných „post“ trendech, sklízí kladné první ohlasy i tentokrát.

CHARLOTTE WESSELS – „Tales from Six Feet Under, Vol. II“

Zatímco Martijn Westerholt po reformaci celých DELAIN teprve uvede příští album, bývalá zpěvačka Charlotte Wessels vydává už druhé album pod vlastním jménem. Jmenuje se stejně jako to první, přibyla jen aktuální řadová číslovka, a v říjnovém Sparku vám krom rozhovoru s autorkou přinášíme i recenzi. Překvapí, že Robert Čapek udělil nadšených šest hvězd?

GOATWHORE – „Angels Hung from the Arches of Heaven“

Znáte víc pekelnějších názvů kapel než jsou američtí GOATWHORE? Letos je tomu pětadvacet let, co tihle extremisté kují své čertovské železo a na svět vyplivli osmé studiové album s poetickým názvem „Andělé visící z klenby nebeské“. Jste-li přesyceni Behemoty a Belfegory a toužíte po něčem méně strojeném a více poctivě koženém, džiskovém a okovaném, smlsnete si!

RITUAL DICTATES – „No Great Loss“

Poslechněte si dva roky starý debut RITUAL DICTATES „Give in to Despair“ a uslyšíte extrémní metal, někde mezi deathem a thrashem. Pusťte si aktuální dvojku „No Great Loss“ a do uší vám začne proudit zvláštně teatrální mix rocku, gotiky, psychedelie a popu. Už jenom pro takový radikální stylový přemet si tahle kanadská čtveřice zaslouží pozornost.

THE CULT – „Under the Midnight Sun“

Se zpěvákem Ianem Astburym prý nebývá lehké vyjít. Dojde-li však na kreativní spolupráci s letitým parťákem, kytaristou Billym Duffym, dějí se často velké věci. A i když už THE CULT nikdy nezopakují komerční úspěchy druhé poloviny let osmdesátých, nové album „Under the Midnight Sun“ je jednou z nich!

THE CULT na Sparkshopu

Nový Spark
venku od 1. července
Kalendář akcí
23.07. THE CULT
27.07. THE BRIDGE CITY SINNERS, LIGHTNIN´ LUKE
28.07. AKHLYS
29.07. SCHOOL DRUGS
29.07. SCORPIONS
31.07. HEMLOCK, MADRAIN
01.08. SUFFOCATION
03.08. OSTRAVA V PLAMENECH
05.08. EMMURE, STELLARIS, SWEPT INTO DECAY
07.08. BRUTAL ASSAULT
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace