Nový Spark
venku od 3. června
Lesk a špína rock’n’rollu

Lesk a špína rock’n’rollu

Nejzhýralejší rock’n’rollová kapela všech dob, MÖTLEY CRÜE, přenáší svůj příběh na stříbrná plátno. Ve spolupráci se streamovací platformou Netflix borci přetavili veleúspěšnou biografii „The Dirt“ do stejnojmenného filmu a objevují se na titulce dubna. Long live sex, drugs & rock’n’roll!MÖTLEY CRÜE se mimo jiné přezdívalo i kapela s nejhorší pověstí. Kdo četl proslulou biografii, ví, o jakých šílenostech je řeč. Komu tisk dosud unikal, má nyní možnost prožít příběh čtyř maniakálních duší rvoucí se o své místo na slunci, ve filmové podobě. Kapela svědomitě dohlížela na každý detail procesu výroby a Spark proto oslovil hlavního skladatele Nikkiho Sixxe se žádostí o rozhovor. „My jsme zdrojem veškerého dění. My jsme příběh prožili, sepsali knihu, přetvořili ji do scénáře a u natáčení jsme přirozeně chtěli být taky. Je jasné, že příběh rozměrů MÖTLEY CRÜE nepřevyprávíš na plátně za devadesát minut, proto jsme museli přijít se zkratkami a nástroji, jak zjednodušit vyprávění,“ vysvětlil Nikki roli MÖTLEY CRÜE při natáčení.

K filmu vzniknul i soundtrack sestávající se z největších hitů losangeleských bouřliváků, tří zbrusu nových písní a jedné velmi překvapivé předělávky. Nikki se sice kdysi zařekl, že pod hlavičkou MÖTLEY už nikdy nic nenatočí, ale může být soundtrack předzvěst něčeho většího?Galerii Titánů si podmaňují chameleóni IN FLAMES, kteří by mohli vydat příručku „Jak neustrnout na místě“. Se sveřepou zarputilostí šli několikrát během své kariéry hlavou proti zdi se svou vizí. Švédové jsou jasným příkladem toho, že dělat si vlastní věc bez mnohdy chytrolínských rad druhých nese svoje ovoce. Třinácté album „I, The Mask“ dokazuje, že se kapela dosud nevyčerpala a kráčí s čerstvým větrem v zádech vstříc dalších bitvám.

Devin Townsend v sobě objevil empatii k vlastní identitě a lehce terapeuticky k ní dochází na novém albu „Empath“. Za pár dní uvidíme kanadského mága akusticky a na podzim i v plné parádě. Hovory s Devinem jsou jako jeho hudba, nikdy si nemůžete být jisti, že stojíte na pevné zemi. Dalším géniem dubnového Sparku je Jordan Rudess, klávesista DREAM THEATER. Jordan nahrál sólové album, a nejen o něm si povídáme v rubrice Prog. Třetím excentrikem je Johaness Eckerström, zpěvák vyslanců země AVATAR. V Ušní průplachu jej v duchu rubriky zkoušíme ze znalostí hudby jiných interpretů.

Nepravidelnou rubriku Beatiful Voices naplňuje trojice rozdílných ženštin. Maja Shining z FOREVER STILL reprezentuje symfonickou lehkost, Heidi Solheim z PRISTINE bluesovou zemitost a Larissa Stupar z VENOM PRISON nezemskou brutalitu.

Deathaři, mějte se na pozoru. David Vincent (ex-MORBID ANGEL) je opět na válečné stezce a s dalšími dvěma smrtonoši spustil projekt VLTIMAS. Příznivce heavy klasiky potěší ENFORCER a králové riffu GRAND MAGUS. Kontroverzní lov velryb komentuje nejpovolanější, Faeřan Heri Joensen z TÝR. Své vzpomínky rockového hvězdy sděluje Doug Aldrich a dalším veteránem je Tony Dolan alias „Demolition Man“ z VENOM INC.

Pravidelnou várku recenzí a reportů z koncertů netřeba zmiňovat. Na závěr ještě jedna lahůdka. Bobovi Zelenkovi se povedlo spojit s maďarským výtvarníkem Balázsem Grófem, proslulý fantastickými animovanými klipy OBITUARY.

Příjemné čtení přeje šéfredaktor Karel Balčirák.
Nový Spark
venku od 3. června
Kalendář akcí
14.06. BRUJERIA, ABORTION, ATTACK OF RAGE
17.06. BIOHAZARD, DOWNSET
17.06. ALICE COOPER
19.06. HATEBREED, CROWBAR
23.06. DROPKICK MURPHYS, BAD RELIGION, AGNOSTIC FRONT
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
27.06. BOSTON MANOR
30.06. EXTREME, RICHIE KOTZEN
03.07. OBSCENE EXTREME
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace