Nový Spark
venku od 1. března
LIVE: MASTERS OF ROCK 2016 - Day 1

LIVE: MASTERS OF ROCK 2016 - Day 1

MASTERS OF ROCK 2016 - DAY 1

14.7.2016 - Areál likérky R. Jelínka, Vizovice


Letošní Masters of Rock byl ve znamení hned několika překvapení. To první, bylo bezesporu výběr kapel a na to hned navazovalo druhé - na všechny příchozí čekal u pokladny velký nápis VYPRODÁNO. Jestliže někdo očekával, že hned první den bude méně diváků, velice se spletl. Oproti minulým ročníkům byl kotel našlapán od prvních okamžiků a zaznamenával příliv a odliv, dle oblíbenosti kapel. Děštivé počasí kroužilo nad areálem s různou intenzitou až do večera, ale publiku to vůbec nevadilo. Někteří to pojali jako výzvu k recesi a tak bylo možné vidět spoustu kreací na protidešťová opatření, ze kterých by se určitě dala udělat úžasná módní přehlídka.


První větší příliv diváků přišel při ŠKWORech. Jejich pojetí nebylo špatné, ale ani nepřekvapilo. Prostě očekávaný standart, kdy se fanouškové vyřvali. Blackmetalová kapela Melechesh vletěla na scénu s maskovanými obličeji a převálcovala posluchače skvělým nářezem. Ihned se vytvořil moshpit čítající stovky lidí a tímto byl podle mého názoru Masters of Rock 2016 ze strany fanoušků oficiálně zahájen.


Čekala jsem, že po tomhle výbuchu čistého metalu řady publika prořídnou, protože přicházela kapela s naprosto odlišnou strukturou. Ale k mému velkému překvapení se přivalily další davy, aby posílily ty stávající a přivítaly HORKÝŽE SLÍŽE. Věřím, že kapela si to parádně užila. Tisíce lidí pod nimi skandovaly, tančily a řádily s neúnavnou intenzitou.


TRESHOLD pak nastupovali do bezvadné atmosféry, ale s podstatně menším počtem diváků. Jejich prograssive metal asi nebyl zrovna vhodný pro rozvášněný dav a tak zůstali ti, kdo se rozhodli nechat se uklidnit propracovanými melodiemi a hlasem Damiana Wilsona.


KISSIN´DYNAMITE si přivezli zraněného zpěváka, ale Johannes Braun i tak předvedl super výkon, do kterého se mu podařilo zakomponovat i své zranění. Berli ve svých gestech používal jako prodlouženou ruku. A i když většinu koncertu seděl, nijak to neubralo na živelnosti kapely.


Oproti tomu Allesandro Conti z LUCA TURILLI´S RHAPSODY neměl svůj den. V některých pasážích mu vynechával hlas a zcela jistě za to nemohl zvukař. Jindy strhující výkon tak tentokrát nezachránily ani kreace Lucy Turilliho, ani skvělá komunikace kapely s publikem.


Výbornou atmosféru vykouzlili TESTAMENT. Nasvícené pozadí, které se větrem neustále vlnilo podtrhovalo temný zvuk kapely a výsledek byl strhující, ačkoliv na muzikanty nebylo většinou pořádně vidět, neboť světla zepředu chyběla.


Když vcházela APOCALYPTICA, v kotli nebylo k hnutí. Dav nadšeně vítal headlinera večera a do posledního chvíle hltal každý tón. Osobně mám radši starší verzi Apocalyptiky bez zpěváka, avšak mnozí se domnívají, že samotný zvuk violloncell nestačí. Apocalyptica nenechala publikum ani chvilku vydechnout. Jako by stále nabírala na síle a tak čas běžel zrychleně. Divákům připadalo, že konec byl jaksi náhlý.


Stává se často, že po headlinerovi vyzní další kapela poněkud naprázdno. Ne však v tomto případě. ROTTING CHRIST byli pověstnou třešničkou na dortu tohoto dne. Jejich black metal rozvířil zbývající emoce a spousta lidí, kteří se předtím rozhodli k odchodu, se vrátila na svá místa, aby si užili finální dávku hudby.text: Zdeňka Šichová
foto: Radek Šich

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
01.03. HEĽENINE OČI
01.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
01.03. CITRON
02.03. CITRON
02.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
02.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
03.03. ATHEIST, CRYPTOPSY
06.03. AMARANTHE, DRAGONFORCE, INFECTED RAIN
06.03. AVATAR
08.03. WARKINGS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace